Результати дворічної роботи проекту «Заради життя» проаналізовано під час робочої зустрічі

06.09.2019 08:14:40
Результати дворічної роботи проекту «Заради життя» проаналізовано під час робочої зустрічі

5 вересня в актовому залі філії ДУ «Центр пробації» пройшла робоча зустріч партнерів проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом». Захід організовано ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприяння міжнародної організації PATH і за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Під час зустрічі було проаналізовано результати роботи щодо впровадження комплексного пакету послуг на рівні області за 2 роки реалізації проекту, обговорено можливості підвищення ефективності роботи робочих груп з питань охорони здоров’я в пенітенціарній сфері та МДК.

«Завдяки впровадженню проекту «Заради життя» по Україні було відкрито 12 консультаційних кабінетів для роботи з особами, які хворіють на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію, вірусний гепатит С. Такі кабінети є в містах: Дніпро, Маріуполь, Запоріжжя, Кропивницький, Київ, Біла Церква, Миколаїв, Херсон, Одеса, Полтава, Черкаси, Чернігів. За період роботи кабінетів проведено 3882 скринінгових анкетувань, які дали змогу направити на лікування 719 осіб хворих на туберкульоз, 51 хворого на ВІЛ-інфекцію і 793 людини з вірусним гепатитом С. Станом на 04.09.2019 року в херсонському кабінеті проведено 122 скринінгових анкетування і направлено на лікування 43 особи», - озвучив статистичні дані Євген Полєщук, заступник начальника філії ДУ «Центр пробації» в Херсонській області.

За словами голови правління ВБО «Мережа організацій, що працюють у пенітенціарній сфері» Миколи Гагаркіна, гарні результати по впровадженню проекту в службі пробації надихнули організацію на більш амбітні плани в майбутньому: відкриття ще 12 консультаційних кабінетів в тих регіонах, де найбільша кількість ВІЛ-інфікованих.

Проблемні моменти, виявлені під час моніторингових візитів, назвала Наталія Кожан, консультант проекту за напрямком «Пробація»: «На жаль, співробітники служби пробації не проводять анкетування, а соціальний працівник громадської організації, який займається цією роботою, працює на 0,6 ставки. Після закінчення проекту робота має продовжуватися, анкетувати і направляти до лікувальних закладів будуть співробітники служби пробації. Також відсутні швидкі тести на вірусний гепатит С, низький рівень виявлення ВІЛ».

 За 2 роки роботи проекту «Заради життя» громадські організації «Мангуст» та «Асоціація 21 століття», що впроваджують проект, налагодили спільну злагоджену роботу. Співпраця потрібна і між усіма державними органами, адже після звільнення з місць позбавлення волі і органів пробації хворі на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, вірусний гепатит С відмовляються закінчити лікування та потребують соціального та медичного супроводу.

Корисні посилання