Рибалки Херсонщини звернулися за допомогою до облдержадміністрації

15.03.2017 10:59:58
Рибалки Херсонщини звернулися за допомогою до облдержадміністрації

Сьогодні, 15 березня, під стінами будівлі обласної державної адміністрації відбувся мітинг представників промислового рибальства Херсонської області.
Занепокоєна громада звернулася до керівництва обласної державної адміністрації за допомогою у вирішенні питання щодо надання їм дозволів (квот) на здійснення власної діяльності та вилов риби на території національного природного парку «Нижньодніпровський». Адже вже незабаром у силу вступить заборона на вилов риби і сьогодні промислові рибалки не мають можливості працювати.
Як зазначає керівництво самого природного парку, ловити рибу на території заповідної зони заборонено, але при цьому до заповідної зони належить лише 15 тис га території, інші 80 тис підпадають під категорію господарчої зони й придатні до здійснення промислового вилову риби. Тим не менше, рибалок цікавить саме діяльність на території заповідної зони.


Саме через це рибалки звернулися до керівництва ОДА. Не зважаючи на те, що парк «Нижньодніпровський» не підпорядковується обласній державній адміністрації, ця ситуація не залишилася без уваги  й тому голова облдержадміністрації запросив рибалок на спільну нараду для її вирішення.
«Ми вбачаємо, на жаль, непрофесійність в роботі самого керівництва національного природного парку «Нижньодніпровський», саме тому обласна державна адміністрація звернула увагу на проблему рибалок, які є платниками податків і розвивають рибальство на території Херсонщини. Під час наради питання буде вивчене більш детально і облдержадміністрація надасть свої рекомендації для його вирішення», - прокоментував ситуацію в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Євген Рищук.
Окрім того, законом передбачено, що порядок видачі дозволів на ловіння риби в заповідниках здійснює Кабінет Міністрів України. На сьогодні в цій сфері продовжує діяти постанова Кабміну від 10 серпня 1992 року № 459, згідно з якою такі дозволи мають надавати територіальні органи з питань екології, яких вже просто не існує.
Таким чином склалася правова колізія, що дозвіл на вилов риби в заповідних територіях немає кому видавати.Корисні посилання