Рік англійської мови

c0nfD6-RPmg

Як повідомляє прес-служба голови держави, Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».   Глава держави прийняв таке рішення, як зазначається в Указі, «враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку».

Кабінету Міністрів доручено розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, спрямованих на активізацію вивчення громадянами англійської мови, зокрема передбачивши організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської мови, сприяння розширенню викладання у вишах дисциплін англійською мовою, збільшення мережі гуртків у позашкільних навчальних закладах.

Також має бути забезпечене проведення фахових конкурсів, олімпіад та інших змагань з англійської мови, розвиток взаємного обміну учнями та студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська мова є основною мовою спілкування, активізована участь загальноосвітніх навчальних закладів України в навчальній програмі Європейського Союзу «Е-Twinning Plus».

Має бути розширена мережа літніх мовних таборів з метою вивчення іноземних мов в Україні. Йдеться й про розвиток міжнародного співробітництва щодо залучення до викладання англійської мови іноземних фахівців – носіїв мови, у тому числі волонтерів, спрощення порядку в’їзду в Україну та перебування в Україні таких фахівців.

Уряд також має передбачити удосконалення законодавства у сфері освіти і науки щодо визначення переліку педагогічних, наукових та науково-педагогічних посад в установах, які вимагають володіння англійською мовою, а також запровадження поетапної сертифікації вчителів іноземних мов відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти з метою визначення їхнього рівня володіння мовою та відповідної диференціації оплати праці.

Також планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської мови для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською мовою із субтитруванням державною мовою.

Згідно з Указом, має бути проведене оцінювання рівня володіння державними службовцями англійською мовою та організовані мовні курси для її вивчення. Вивчення англійської мови має бути включене до програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Урядові доручено опрацювати питання щодо залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги для реалізації зазначених заходів.


Рік англійської мови в Олешківському районі

Рік англійської мови в Олешківському районі

16.01.2017 16:15:30

Протягом 2016 року адміністраціями шкіл, шкільними методичними об’єднаннями учи..

Звернення Президента України до організаторів та учасників дитячих мовних таборів GoCamps

18.11.2016 11:34:57

Шановні друзі! Радий вітати учасників, організаторів, волонтерів, усіх, хто дол..

Go Global проводить дитячі пришкільні табори з поглибленим вивченням англійської мови «GoCamp»

27.10.2016 14:43:12

Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5 затвержено Стратегію стало..

З’явиться англомовна версія офіційного веб-сайту облдержадміністрації

05.04.2016 12:45:10

Під час чергової сесії обласної ради депутатами підтримано зміни до Програми ро..

180 державних службовців ОДА протягом року будуть вивчати англійську мову

05.04.2016 12:12:19

Згідно з Указом Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської ..

Перші тренінги проекту “Вчителі англійської мови – агенти змін” завершено

11.03.2016 12:28:27

Завершилась перша серія тренінгів у рамках проекту «Вчителі англійської мови – ..

Англійську мову в школах Херсонщини викладатимуть вчителі, підготовлені за програмою Британської Ради

21.02.2016 15:29:45

Сьогодні стартує Програма «Вчителі англійської мови – агенти змін», розроблена ..

У неділю розпочнеться робота «Вчителів англійської мови – агентів змін»

20.02.2016 12:26:32

21 лютого відбудуться заходи, присвячені запуску першого тренінгу в рамках наці..

Англійська як друга робоча мова

Англійська як друга робоча мова

13.01.2016 11:34:32

На виконання Указу Президента України від 16 листопада 2015 року “Про оголошенн..

Корисні посилання