Рятувальники попереджають водіїв про безпеку на дорогах!

02.01.2019 14:53:58
Рятувальники попереджають водіїв про безпеку на дорогах!

Мінлива погода взимку вимагає більшої уважності на дорогах та відповідного оснащення автомобільного транспорту. Отож,  щоб Ваше авто зустріло зиму в повній бойовій готовності, прислухайтеся до простих, але слушних та дієвих порад.

  1. Спершу подбайте про екіпірування. У зимовий період необхідно поміняти гуму, запастися морозостійкою рідиною для омивача скла, перевірити працездатність гальмівної, паливної й ходової систем і справність світлотехніки й електрики.
  2. Слідкуйте за прогнозом погоди, адже взимку бувають моменти, коли краще на дороги не виїжджати взагалі. Наприклад, «крижаний» дощ та утворення ожеледі по всій поверхні дороги. Якщо ж така погода зненацька застала Вас в дорозі або можливості перечекати негоду немає, їхати треба на маленькій швидкості та максимально обережно.
  3. Якщо занесло на повороті, кермо потрібно крутити в бік заносу, повернувши голову в сторону скерування автомобіля. Якщо занесло на прямій ділянці дороги, то   спочатку слід зробити швидкий і різкий рух в бік заносу, а потім ще кілька невеликих поворотів кермом вліво-вправо, допоки машина не стабілізується. На зимовій слизькій дорозі рулити потрібно максимально м’яко та плавно, повертаючи кермо на мінімально можливий кут. При заносі рулимо рішуче та різко, обриваємо занос.
  4. Не забувайте про те, що перед поворотами, світлофорами, коліями, заїздами в двори, на мостах та інших ділянках в зимову пору року утворюються слизькі місця. Тому починати гальмувати потрібно заздалегідь.
  5. На незавантажених ділянках дороги робіть для себе та свого автомобіля міні-тести для перевірки роботи гальм та якості зчеплення коліс з дорожнім покриттям. Стиль водіння взимку повинен бути спокійнішим, плавнішим, важливо зберігати оптимальну дистанцію. Враховуйте, що автомобілі перед Вами можуть втратити зчеплення на слизькій дорозі.
  6. Важливий момент – враховуйте тип приводу автомобіля, адже в залежності від його типу, автомобіль в незвичайних ситуаціях може вести себе по різному.
  7. Не будьте занадто самовпевнені за кермом і на посипаній дорозі, бо посипка може лежати нерівномірно. Виїжджайте на роботу раніше, адже взимку затрачений на дорогу час значно більший.

За інформацією ГУ ДСНС України у Херсонській областіКорисні посилання