Рятувальники спільно з лісовою охороною тренувалися ліквідовувати масштабну лісову пожежу з розгортанням містечка забезпечення та польового парку

31.05.2019 05:12:57
Рятувальники спільно з лісовою охороною тренувалися ліквідовувати масштабну лісову пожежу з розгортанням містечка забезпечення та польового парку

Літня пора у парі з сильною спекою та людським фактором становлять пряму загрозу цілісності лісів через пошкодження та знищення їх вогнем. Ліквідацією маленьких та середніх осередків вогню на Херсонщині займаються пожежні команди лісової охорони. Та коли пожежа набирає значної сили на допомогу лісгоспам прибувають підрозділи обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій. Надзвичайно важливим у такій ситуації є чіткий розподіл сил, взаємодія та професіоналізм задіяних служб. Тому з метою відпрацювання спільних дій лісової охорони та рятувальників 30 травня відбулося спільне тренування з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла внаслідок лісової пожежі. Тренування проходили на території Олешківського лісництва.


Згідно ввідної 30 травня вранці до Оперативно-диспетчерської служби Головного управління ДСНС області від диспетчера Херсонського обласного управління лісового господарства надійшло повідомлення про лісову пожежу, що виникла в 9-му кварталі Олешківського лісництва.

З моменту отримання повідомлення до місця виникнення лісової пожежі направлено два відділення на автоцистернах Олешківського та Голопристанського пожежно-рятувальних підрозділів. Спостерігається рухлива верхова пожежа при сильному поривчастому вітрі. Вогонь розповсюджується кронами дерев стрибкоподібно і часто значно випереджає фронт низової пожежі. Площа пожежі становить понад 50 Га.


Віддається наказ на здійснення маршу до місця пожежі за сигналом «Збір-Аварія». Тим часом площа пожежі збільшується до площі у 70 га, існує загроза перекидання вогню на інш квартали. По прибуттю розгортається зведений загін на місці виникнення умовної надзвичайної ситуації.

На місці надзвичайної ситуації у складі розгорнутого пересувного пункту управління почав роботу штаб з ліквідації надзвичайної ситуації в якому створюються робочі групи штабу з ліквідації надзвичайної ситуації. Прибуваючі сили та засоби підпорядкованих підрозділів, що входять до складу зведеного загону, формуються у зведений загін та направляються до розпорядження керівника гасіння лісової пожежі для гасіння пожежі.

Тож все відбувається чітко та динамічно. Кожен, хто задіяний у тренуваннях,  на своєму рівні усвідомлює поставлене завдання. Бойові розрахунки пожежно-рятувальних підрозділів та лісників гасять вогонь. Підрозділи матеріально-технічного забезпечення організовують харчування особового складу, заправку паливно-мастильними матеріалами. Силами пересувного пункту зв’язку забезпечується зв’язок з підрозділами, керівництвом з ліквідації пожежі, взаємодіючими органами управління. Пересувний медичний пункт здійснює медичне забезпечення дій підрозділів при гасінні лісової пожежі та надання медичної допомоги постраждалому населенню в районі надзвичайної ситуації. Польовий пункт екстреної психологічної допомоги забезпечує психологічне супроводження особового складу, який задіяний у ліквідації надзвичайної ситуації та постраждалого населення.

Загалом у ході практичних дій відпрацьовано наступні ввідні: загорання сухої рослинності біля лісових масивів області; низова пожежа в центрі лісового масиву з загрозою переходу у верхову пожежу; ліквідація верхової пожежі, що може перейти на населені пункти.      

Після практично відпрацювання відбулося засідання за участі керівництва лісомисливського господарства, рятувального відомства, керівників районних та міських  підрозділів ДСНС, представників обласної та районних держадміністрації, голів селищних та сільських рад. Виступаючі озвучили статистику лісових пожеж на сьогоднішній день, проаналізували готовність сил та засобів, що залучатимуться до ліквідації лісових пожеж, а головне як не допустити виникнення масштабних лісових пожеж в області.

Корисні посилання