Робоча зустріч офісу реформ з керівниками громад щодо питань інфекційного контролю і "холодового ланцюгу"

11.08.2020 09:41:05
Робоча зустріч офісу реформ з керівниками громад щодо  питань інфекційного контролю і "холодового ланцюгу"

10 серпня в обласній державній адміністрації пройшла робоча зустріч офісу реформ Херсонської області з керівниками громад. Мета заходу: планування проєктів щодо зміцнення медичної галузі в громадах Херсонської області, оцінка потенціалу і зацікавленості громад в питаннях інфекційного контролю і "холодового ланцюгу".

Херсонщину на зустрічі представляли директор КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» Юрій Ромаскевич, завідуюча відділом імунопрофілактики центру Юлія Марчук, головний експерт Департаменту здоров’я з дитячої імунології Наталя Василенко, директор КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Інна Холодняк, представники Виноградівської та Музиківської об’єднаних територіальних громад.

Проект-менеджер офісу реформ Херсонської області з напряму «Медицина» Ірина Волошина разом з експертом з імунопрофілактики Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександром Заїкою та фахівцем Національної технічної групи з імунізації Федором Лапієм цікавилися, з якими наслідками COVID-19 в контексті імунопрофілактики зустрілася Херсонська область, як дотримується «холодовий ланцюг» і чого не вистачає для налагодження роботи з вакцинації.

«Пандемія знизила показники вакцинації в Україні вцілому, проте по Херсонській області все непогано. У нас нижчий за середній по Україні показник КПК-1 дітей в 1 рік життя і є проблеми з дорослим населенням –  відмовляються вакцинуватися», - зазначила Юлія Марчук.

За словами фахівців, причинами сповільнення темпів імунопрофілактики під час пандемії стали страх заразитися коронавірусом та карантинні обмежувальні заходи. Дотримуватися «холодового ланцюгу» важче в районах, адже з 468 холодильників, в яких зберігається вакцина, лише 10 сертифікованих прекваліфікованих ВООЗ в 2016 році, всі інші холодильники – побутові. Не вистачає холодових елементів, бо їх використовують не лише для перевезення вакцини, а й для транспортування аналізів на COVID-19.

«Також нам потрібні стандартизовані курси підготовки медсестер з видачею сертифікатів, що стануть допуском до вакцинації. Якісної підготовки з імунізації потребують 500-600 медичних сестер в області», - запевнила Наталя Василенко.

Корисні посилання