Роботодавцю варто це знати

19.01.2016 16:44:05

Нелегальна зайнятість створює проблеми не лише працюючим, а й роботодавцям. Варто відзначити, що неоформлення з працівниками трудових стосунків спричиняє величезну кількість негативних наслідків.

1. Усні домовленості залишають роботодавця без всіх гарантій та прав, що передбачені Кодексом законів про працю і чинним законодавством України щодо особистої відповідальності працівника за якісне виконання роботи та підлягання внутрішньому трудовому розпорядкові.

2. Роботодавець не захищений від можливості заподіяння шкоди підприємству, установі, організації працівником, з яким не оформлено трудові відносини, на якого не покладено матеріальну відповідальність та обов’язків бережливо ставитися до майна суб’єкта господарювання.
3. У роботодавця відсутні підстави щодо отримання відшкодування від нелегального працівника у разі розкрадання, недостачі, умисного знищення або зіпсуття матеріальних цінностей.
4. Роботодавець не має права та підстав подати позов до суду з метою покриття шкоди та притягнення до відповідальності працівника, з яким не оформлено трудові відносини.
5. Статтями 24, 24-1 Кодексу Законів про працю України передбачено укладання трудового договору працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою. Статтею 50 Закону України „Про зайнятість населення” роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. Статтями 265 Кодексу та 53 вказаного Закону встановлено, що посадові особи підприємств, установ та організацій, а також фізичні особи – підприємці, винні у порушенні законодавства про працю та зайнятість населення, несуть відповідальність згідно із чинним законодавством України.

Пам’ятайте ці факти та здійснюйте діяльність у правовому полі!

Корисні посилання