Роз’яснення до публікації «Хімія ллється, а ніхто не знає», опублікованому на інформаційному веб-сайті «Степ Ньюз» щодо попередження бджолярів та сільгоспуправління Іванівського району про застосування фермерами хімічних засобів захисту рослин

24.05.2017 13:57:56

Під час проведення весняно-польових робіт постійно ведеться робота з керівниками структурних підрозділів агропромислового розвитку районних державних адміністрацій щодо вимог застосування сільгосптоваровиробниками хімічних засобів на полях та в подальшому інформування виробників сільськогосподарських культур та бджолярів про хімічний обробіток посівів.               До того ж, дана інформація постійно висвітлюється на сторінці Департаменту агропромислового розвитку у фейсбуці, а саме, що при застосуванні товаровиробниками області хімічної обробки посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень проти шкідників та хвороб, фізичні та юридичні особи, що застосовують хімічні засоби захисту рослин під час цвітіння медоносних рослин, згідно статті 37 Закону України «Про бджільництво» зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Вказуючи час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» (затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996 № 382) забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;
б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.п.);
в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Також, під час цвітіння медоносних рослин сільгосптоваровиробники в обов’язковому порядку повинні повідомляти сільську (селищну) раду про обробку посівів пестицидами для запобігання загибелі бджіл.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

В свою чергу власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській (селищній) раді, на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати сільські (селищні) ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при переїздах.

Вищезазначена робота постійно проводиться з районними управліннями (відділами) агропромислового розвитку райдержадміністрацій та сільськогосподарськими підприємствами і тримається на контролі обласної державної адміністрації.

 

Корисні посилання