Розглядається можливість надання мешканцям Каховського району адміністративних послуг в режимі онлайн

04.03.2016 09:00:03
Розглядається можливість надання мешканцям Каховського району адміністративних послуг в режимі онлайн

Завдяки підтримці керівництва обласної державної адміністрації та волонтерів проекту iGov на Херсонщині продовжується процес запровадження електронних адміністративних послуг для населення.
Розглядається й участь Каховського району у даному проекті. З метою ознайомлення з перевагами впровадження надання послуг в режимі онлайн сьогодні під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Шевченка проведено перше організаційне засідання за участю керівників районних установ та структурних підрозділів райдержадміністрації-суб’єктів надання адміністративних послуг.
Розпочинаючи засідання керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Васильєва зазначила, що впровадження даного проекту не потребує додаткових матеріальних затрат, а якість надання послуг в електронному вигляді залежатиме лише від уміння спеціаліста, який буде безпосередньо займатися даним напрямком роботи. Тетяна Вікторівна ознайомила присутніх із законодавчою базою, яка стала підґрунтям впровадження проекту та наголосила, що суть проекту у забезпеченні максимальної доступності населення до послуг, що надаються державними установами. Відтепер функції реєстрації передано на виконавчі комітети місцевих рад, а це один із напрямків впровадження процесу децентралізації. Цей проект пілотний і вже впроваджено в Херсоні, Каланчацькому, Бориславському, Горностаївському районах. Для того, щоб впровадити його і в Каховському районі необхідно провести певні організаційні заходи, вивчити законодавчу базу, зрозуміти необхідність впровадження проекту та керівникам державних відпрацювати послуги стосовно кожної структури, галузі.
Презентувала присутнім проект iGov завідувач сектором інформаційних технологій апарату райдержадміністрації Анастасія Данчишина, яка детально зупинившись на питаннях як саме працює даний проект, його перевагах та предметно показала як виглядає він в дії для запитувача та для службовця.
Слід зазначити, що Каховська райдержадміністрація вважає за необхідним долучитися до переходу державних послуг у режимі онлайн оскільки старт роботи порталу полегшить отримання державних послуг не тільки громадянам Каховського району, а й зменшить кількість паперової роботи та черг у діяльності спеціалістів, які ці послуги надаватимуть.
Учасникам заходу були надані усі методичні матеріали для ознайомлення та відпрацювання. На закінчення заходу було зазначено, що райдержадміністрація розраховує на співпрацю з установами, що надають послуги, тому що ефективність їх впровадження, головним чином, залежить від швидкості прийняття керівниками державних установ рішень про перехід до електронного надання державних послуг для мешканців Каховщини.
Довідка.
Портал iGov — це некомерційний проект, який створено для боротьби з корупцією у сфері надання державних послуг громадянам та бізнесу, а також покращення взаємодії органів влади з громадянами.
На даний момент на сайті iGov.org.ua в режимі онлайн доступно 230 послуг, найближчім часом з’являться наступні 38 і ще 741 послуга перебуває у роботі.

Корисні посилання