Роз’яснення до публікації під назвою «Губернатор Херсонщины может завершить карьеру?», розміщеної на сайті інтернет-видання «Самиздат» 10 січня 2017 року стосовно будівництва газопроводу споживачам Генічеського району Херсонської області

12.01.2017 11:45:34

26 жовтня 2016 року в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України за участю представників Херсонської облдержадміністрації, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «Херсонгаз» відбулося засідання з вирішення проблемних питань постачання природного газу споживачам Генічеського району Херсонської області.

За результатами обговорення прийнято протокольне рішення щодо повторного проведення техніко-економічних розрахунків будівництва магістрального газопроводу “Енергодар – Верхній Рогачик – Нижні Сірогози – Іванівка – Новотроїцьке Херсонської області”.

14 листопада 2016 року ПАТ «Херсонгаз» листом № 161114/1002/5139 направило уточнені розрахункові матеріали до ПАТ «Укртрансгаз» та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Зі свого боку ПАТ «Укртрансгаз» направило до Херсонської облдержадміністрації та до Міненерговугілля оціночні розрахунки магістрального газопроводу “Енергодар – Верхній Рогачик – Нижні Сірогози – Іванівка – Новотроїцьке Херсонської області”, результати якого показали:

– вартість будівництва орієнтовно складатиме 1 159,52 млн. грн.;

– термін будівництва від початку проектування – близько 9 років;

– окупність проекту не передбачається навіть після його використання протягом розрахункового періоду 50 років.

Також було проведено оціночний розрахунок другого варіанту  будівництва газопроводу з поліетиленових труб «Асканія-Нова – Генічеськ» (тиском Рр.=1,0 МПа, діаметром труби 280*25,4 мм, довжиною 91 км зі встановленням ГРП в кінці ділянки), за яким:

– вартість будівництва орієнтовно складатиме 212 119,3 тис. грн.;

– термін будівництва від початку проектування – близько 3 років;

Також 16 листопада 2016 року відбулося  виїзне засідання колегії обласної державної адміністрації в м.Генічеську, де було розглянуто питання «Про стан теплозабезпечення Генічеського району». На засіданні обговорювалося варіанти комплексного вирішення питання забезпечення енергоресурсами, зокрема природним газом, мешканців м. Генічеська та Генічеського району. За результатами колегії видано розпорядження голови облдержадміністрації від 18 листопада 2016 року № 887 згідно якого Генічеській райдержадміністрації вжити відповідних заходів у разі настання критичної ситуації з постачанням природного газу, зокрема:

– створити аварійні бригади і диспетчерські пункти,

– необхідний запас паливно-мастильних матеріалів,

– дотримання у разі необхідності затвердженого спільно з ПАТ «Херсонгаз» графіка обмеження розподілу газу споживачам Генічеського району.

06 грудня 2016 року у Будинку уряду в м. Києві відбулася нарада під головуванням віце-прем’єр-міністра України Володимира  Кістіона з представниками Міненерговугілля, Мнфіну, Мінрегіону, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «Херсонгаз» та Херсонської облдержадміністрації, за результатами якої прийнято рішення щодо розробки проектно-кошторисної документації будівництва газопроводу від ГРС «Асканія-Нова» до  м.Генічеськ.

Враховуючи викладене, рішеннями сесії Херсонської обласної ради № 358 та № 357 від 29 грудня 2016 року затверджено обласний бюджет та програму економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2017 рік відповідно, якими передбачено фінансування розробки проектно-кошторисної документації будівництва міжселищного газопроводу відводу від смт. Асканія-Нова до м.Генічеськ  в розмірі 2 млн грн.

На сьогодні облдержадміністрацією спільно з ПАТ «Херсонгаз» готуються вихідні дані необхідні для розробки проектно-кошторисної документації міжселищного газопроводу відводу від смт Асканія-Нова до м.Генічеськ.

Корисні посилання