Риби у пониззях Дніпра побільшало на 200 тис. штук

18.10.2013 00:48:00

17 жовтня 2013 року Новокаховським рибоводним заводом частикових видів риб вселено 200 тис. екз. живого біоресурсу у води Південного Бугу

«Розширення досвіду вирощування риб аборигенних видів є надзвичайно важливим завданням, адже саме завдяки такому досвіду ми маємо змогу збільшувати кількість цих видів риб з подальшим випуском їх у водоймища Херсонщини», – наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Мельник, перебуваючи на засіданні комісії щодо здійснення контролю за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів у річки Дніпро, Південний Буг та Каховське водосховище Новокаховським рибоводним заводом частикових риб.

У рамках засідання було повідомлено, що сьогодні вселено у р.Південний Буг 200 тис. екз. живого біоресурсу, а саме – товстолоба, коропа і білого амуру. Загалом же, за словами директора Новокаховського рибоводного заводу Ігора Дикухи, у цьому році до вод Херсонських і Миколаївських водоймищ було вселено 518 тис.екз. вищезазначених видів риб.
А найближчим часом  завод частикових риб планує вселити у води Дніпра близько 1 млн екз. двохліток рослиноїдних риб та коропа і 35 тис. цьоголіток щуки. Навесні ж наступного року в планах заводу – 428 тис. мальків щуки і 100 тис. мальків судака, яких вселять у води Каховського водосховища.
«Цей завод, – зазначив заступник голови облдержадміністрації, – перспектива Херсонщини  у напрямку розвитку живих біоресурсів і створення нових видів риб, що потребують штучного відтворення. А це, в свою чергу, відновить їх чисельність до повного відтворення промислових запасів».
Довідка. Державна установа «Новокаховський рибоводний завод частикових риб», що знаходиться у с.Обривка м.Нової Каховки, введена в експлуатацію в 1986 році.
Починаючи з 2006 року, заводом розпочато відтворення аборигенних видів риб, що традиційно мешкають у Дніпрі.  За період роботи заводу сформовано стада плідників та ремонтне поголів’я судака, щуки, лина, сома, тарані, раків.

Потужність рибозаводу складає 4,55 млн двохліток.

Корисні посилання