З початку року у Білозерському районі проведено 219 перевірок умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

18.12.2013 19:59:00

В рамках виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», з метою забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на виховання в сім’ї, 17 грудня 2013 року, перший заступник голови Білозерської районної державної адміністрації Ірина Ляшенко та начальник служби у справах дітей Наталія Чумак відвідали сім’ю в якій знаходиться на вихованні дитина під опікою

В рамках виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», з метою забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на виховання в сім’ї, 17 грудня 2013 року, перший заступник голови Білозерської районної державної адміністрації Ірина Ляшенко та начальник служби у справах дітей Наталія Чумак відвідали сім’ю в якій знаходиться на вихованні дитина під опікою. Ірина Миколаївна привітала господарів з наступаючими святами, вручила подарунок дитині, поцікавилась успіхами підопічного та життєвими проблемами опікуна. Василь, який уже 8 років перебуває під опікою Олени Сергіївни, розповів та показав гостям свої спортивні досягнення, поділився мріями, пообіцяв бути гарним помічником та сином для своєї мами.

«Захист прав та інтересів дитини є одним із найважливіших завдань органів влади. Відповідно до соціальних ініціатив Президента України має бути забезпечено залучення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних видів сімейного виховання, зокрема влаштування їх у прийомні сім’ї та будинки сімейного типу, опіку. Доля дітей, захист їхніх прав та людської гідності – це головне, що має об’єднати все українське суспільство та подарувати майбутнє дітям. Тому ми щиро дякуємо Вам за те, що Ви взяли на виховання до себе в сім’ю дитину»,-  відзначила спілкуючись з опікуном перший заступник голови райдержадміністрації.
Службою у справах дітей районної державної адміністрації протягом 2013 року влаштовано під опіку 37 дітей, до дитячих будинків сімейного типу – 4, до прийомних сімей – 2, передано на усиновлення – 7, повернуто батькам – 5.
Також службою у справах дітей систематично проводяться перевірки умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням, влаштовані до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, усиновлені на території Білозерського району. В ході виїздів здійснено 219 перевірок умов проживання дітей зазначеної категорії.
З’ясовано, що умови проживання 138 дітей, які влаштовані під опіку, 29 дітей-вихованців дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей, 13 усиновлених дітей – добрі, для усіх дітей створено необхідні умови для проживання та розвитку, в родинах панують любов, взаєморозуміння та повага.
В ході перевірок проведено профілактичні бесіди з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, надано консультації щодо захисту прав дітей. 

Корисні посилання