Самообстеження молочних залоз важливе для збереження жіночого здоров’я

29.10.2020 07:42:16
Самообстеження молочних залоз важливе для збереження жіночого здоров’я

Запорукою успішного лікування раку молочної залози є вчасне виявлення хвороби на ранніх стадіях розвитку і негайний початок лікування. Для цього слід щороку відвідувати лікаря-мамолога, а також робити мамографію та УЗД дослідження (жінкам до 35 років). Перша мамографія, що являє собою рентгенографічне дослідження молочних залоз, має бути проведена у віці 35-40 років. З 40 до 49 років рекомендовано робити мамографію 1 раз на 2 роки, жінкам у віці 50 років і старше - 1 раз щороку.

В Херсонському обласному онкологічному диспансері мамографію можна зробити і по суботам. Для безкоштовного обстеження потрібне електронне направлення сімейного лікаря. За телефоном (0552) 35-74-55  обов’язковий попередній запис на мамографію у вихідний день.

У проміжках часу між візитами до лікаря та діагностичним обстеженням кожна жінка з 20 років має 1 раз на місяць (7-10 день менструального циклу) оглядати і обстежувати свої молочні залози. Самообстеження не замінює візитів до лікаря, але допоможе жінці краще знати своє тіло і раніше виявити перші малопомітні зміни в структурі молочних залоз.

Огляд молочних залоз слід проводити перед дзеркалом у добре освітлюваному місці, змінюючи положення тіла: руки на поясі, руки підняті вгору з кистями на потилиці, руки опущені вниз. При огляді насторожити мають: зміна форми, розміру однієї залози, набряк або почервоніння, втягнення соска, ерозії, кірочки, лусочки в зоні соска і ареоли, виділення з соска.

Пальпацію (прощупування) молочних залоз можна робити в положенні стоячи чи лежачи. Кожна молочна залоза прощупується протилежною рукою круговими рухами або рухами вгору-вниз. Для дослідження також потрібно змінювати положення тіла: завести руку вгору за голову, простягти руку вздовж тулуба і відвести її в сторону.

Намагайтеся завжди обстежувати груди однаковими рухами за однаковим алгоритмом, це допоможе порівняти нинішній стан залоз з минулим. Акуратне та м’яке прощупування завершується легким здавлюванням соска (для визначення, чи є виділення) та пальпацією пахви, надключичної та підключичної області (для виявлення збільшених лімфатичних вузлів).

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо під час самообстеження ви виявили ущільнення або зміни, яких раніше не було. В 90% випадків виявлення ущільнень - це не онкологія, але тягнути із зверненням до фахівця не варто.

Переглянути відео «Як правильно самостійно обстежувати молочні залози» можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fOwl8K2kWzM

 

 

Корисні посилання