Семінар  вчителів основ правознавства

05.12.2018 15:30:28
Семінар  вчителів основ правознавства

04 грудня 2018 року на базі Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Херсонської області відбувся районний семінар для вчителів правознавства та вчителів, які викладають інтегрований курс «Громадянська освіта», на якому були присутніми педагоги  з 16 закладів загальної середньої освіти району.   У роботі семінару взяла участь Гульнара Бєкірова, заступник голови Генічеської районної державної адміністрації.

З питання права та обов`язки учасників освітнього процесу в контексті Закону України «Про освіту»  виступила Оксана Дзугань, директор Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №1. Про громадянську освіту як фундамент Нової української школи  доповіла Тетяна Перфільєва, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Під час практичної частини психолог школи Жанна Олексенко  провела  фрагмент ділової гри з учасниками семінару: «Конфлікти: розв`язання та профілактика». У контексті ділової гри  учасники семінару практикувалися  у виробленні алгоритмів дій вчителя щодо розв`язання конфліктних ситуацій: «вчитель-учень», «вчитель-батьки», «учень-учень»

Відкритий урок «Як подолати шлях від конфлікту до порозуміння» у 10 класі для учасників семінару провела Жанна Царьонкова, спеціаліст вищої категорії, вчитель історії. правознавства та інтегрованого курсу «Громадянська освіта» Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Вона вдало застосувала на уроці  інтерактивні форми роботи. Епіграфом уроку стали слова Г. Тейлора «Ніщо так не покаже характер, як гарна поведінка в конфлікті, якого не можна уникнути». Старшокласники разом з вчителем вивели формулу конфлікту, з`ясовували, що є сигналами конфлікту, які є стадії конфлікту та способи протистояння конфлікту. На уроці школярі мали можливість розв`язувати конфліктні ситуації, такі, як «дорослі – діти», «чоловік – жінка», «підліток старшого віку – підліток молодшого віку» та прийшли до висновку, що переможцем над ситуацією  є співпраця, що треба виховувати у собі мистецтво бути людиною та керувати собою.

Учасникам семінару сподобалися запропоновані форми роботи  щодо  шляхів вирішення  конфліктних ситуацій. На згадку про семінар всі отримали буклети та розробки – поради вчителеві як поводитися в конфліктній ситуації  та щодо розв`язання конфліктних ситуацій і запобігання їм.

Цей семінар став для вчителів, які викладають інтегрований курс «Громадянська освіта», одним із перших кроків  до їх професійної майстерності.

Висловлюємо щиру вдячність керівництву Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1  Генічеської районної ради Херсонської області за організацію та проведення семінару.

 

Корисні посилання