Семінар для фахівців з надання адміністративних послуг сільських та селищних рад об’єднаних територіальних громад

11.03.2020 09:06:06
Семінар для фахівців з надання адміністративних послуг сільських та селищних рад об’єднаних територіальних громад

10 березня 2020 року під патронатом Херсонської обласної державної адміністрації в Херсонському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочався короткостроковий семінар для фахівців з надання адміністративних послуг сільських та селищних рад ОТГ, який триватиме до 12 березня 2020 року.

Відкрив захід заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Богданович, який зазначив, що в ході децентралізації спроможні громади отримали більш широкі повноваження, ресурси і відповідальність. Перелік послуг, які можуть надаватися на місцях, постійно розширюється. Мешканці об’єднаних громад очікують від місцевої влади зручних та якісних адміністративних послуг. Саме тому важливо, щоб кожна об’єднана громада якнайшвидше вирішила, у який спосіб швидко та доступно надавати ці послуги мешканцям.

Андрій Богданович зауважив, що дана зустріч - це унікальна можливість не тільки зібратись разом, обмінятися досвідом, новими напрацюваннями, досягненнями, а й обговорити назрілі питання розвитку. Також повідомив про те, що подібні семінари будуть проводитись систематично та матимуть різні формати.

У семінарі приймають участь керівники та адміністратори ЦНАПів сільських та селищних рад ОТГ області, працівники відділу цифрових послуг управління інформаційних технологій обласної державної адміністрації, також залучені представники територіальних управлінь області: Держгеокадастру, реєстраційної та міграційної служб, регіонального страхового фонду документації України, та адвокати.

Крім того, в рамках програми семінару проведено тематичну зустріч по Skype з Петром Макаренком - експертом напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою», під час якої обговорено загальні тренди, особливості Херсонщини та інтеграцію адміністративних послуг.

Загалом, на протязі трьох днів, буде обговорено найактуальніші питання діяльності ЦНАПів. Зокрема:

- деякі аспекти Закону України «Про корупцію»;

- нове в Законі України «Про адміністративні послуги» (роз’яснення деяких питань, які виникають при прийомі документів для отримання адміністративних послуг);

- формування, ведення та використання страхового фонду документації України;

- про правову підготовку адміністраторів, дотримання правил службового діловодства;

- комунікативна культура в роботі фахівців з надання адміністративних послуг;

- інформування щодо змін в законодавстві Державної міграційної служби України;

- розвиток людського потенціалу в органах місцевого самоврядування тощо.

Також проводитиметься тематична зустріч з фахівцями управління юстиції у Херсонській області з питань реєстрації актів громадянського стану.

Корисні посилання