Сергій Козир: «Маємо амбітну мету - збільшити площі зрошення до 600 тис. га»

10.06.2021 17:08:03
Сергій Козир: «Маємо амбітну мету - збільшити площі зрошення до 600 тис. га»

“Випереджальна стратегія розвитку Півдня України від Маріуполя до Ізмаїлу”. Під такою назвою відбулася пленарна секція першого дня Міжнародного інвестиційного форуму «Південна стратегія розвитку», який сьогодні відкрився на Арабатській стрілці. 

Учасники форуму, а це понад 600 людей із 15 країн світу, обговорили низку актуальних питань. Зокрема, на секції “Зрошення степу” було презентовано дорожню карту формування інвестиційно привабливого варіанту розвитку цієї сфери.

До присутніх через онлайн-зв'язок звернувся Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко:

«Український сільськогосподарський сектор зорієнтований на три ключові реформи: земельна, національний проєкт іригації та запровадження ефективного інституту агрострахування для фермерів. Відтак стратегічною метою Уряду на 2021 рік є забезпечення аграріїв вільним доступом до всієї інфраструктури Тож, працюємо над тим, аби у векторі найближчих трьох років  реалізувати національний проєкт зрошення на Півдні, а далі масштабувати на всю країну».


Забезпечити потужний розвиток агропромислової галузі та вдвічі збільшити показники виробництва аграрної продукції можливо тільки завдяки розбудові зрошення. На цьому під час виступу наголосив голова обласної державної адміністрації Сергій Козир. Очільник області розповів, що наразі запроваджується пілотний проєкт «Відновлення зрошення на півдні України», який реалізовується спільно з Одеською, Миколаївською та Запорізькою областями.

«Розвиток зрошення – це надзвичайно важливе питання не лише регіонального, а й національного рівня. Водогосподарський комплекс Херсонської області є найпотужнішим в Україні і  налічує 320 тисяч гектарів зрошуваних земель. На сьогодні в області вперше запроваджується проєкт регіонального розвитку створення Інвестиційного парку по відновленню зрошення, який об’єднує громади для відновлення зрошувальних систем. Разом з цим, 9 наявних проєктів розвитку зрошення включено до державного проєкту «Магніти України», - зазначив Сергій Козир.

Амбітними планами Херсонщини є доведення зрошувальних земель до 600 тисяч га, що потребує додаткових інвестицій в сумі 10,0 млрд гривень на придбання дощувальних машин, 9,0 млрд гривень на будівництво внутрішньогосподарських меліоративних систем та 4,5 млрд гривень на будівництво насосних станцій. Це буде проривом у розвитку агропромислового виробництва та забезпечить стабільну продовольчу безпеку нашої країни.  

До речі, вже заявили про власний інтерес у кредитуванні розвитку зрошення представники Європейського інвестиційного банку (EIB), Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD), Міжнародної фінансової корпорації (IFC).



Корисні посилання