Ще одна тема, яка турбує мешканців області – стан призначення житлових субсидій в області

19.01.2016 13:21:11

Відповідно до вимог чинного законодавства в області продовжується робота щодо максимального залучення населення до програми житлових субсидій за спрощеним порядком.

Розпорядженнями голови обласної державної адміністрації затверджено план обласних заходів стосовно доведення до громадян інформації щодо оновленого порядку надання населенню житлових субсидій на 2015 рік та Дорожню карту інформування населення Херсонської області щодо оновленого порядку надання житлових субсидій.

На офіційних вебсайтах обласної та районних державних адміністрацій розміщено зразки бланків заяв про призначення житлової субсидії, декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, та інструкції щодо заповнення вказаних бланків.

У серпні 2015 року спеціалістами управлінь проведено навчання з представниками поштових відділень з питань призначення житлових субсидій та правильності заповнення бланків заяв та декларацій для надання населенню допомоги в їх оформленні.

Для своєчасного опрацювання заяв та декларацій залучаються громадяни, які перебувають на обліку в центрах зайнятості області. Загальна кількість безробітних, залучених до процесу своєчасного призначення житлових субсидій, по області становить 58 осіб. Через відсутність фінансування особи, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості не залучалися в Іванівському, Новотроїцькому районах.

З метою максимального залучення населення до програми житлових субсидій в усіх районах області створено мобільні робочі групи та затверджено графіки їх виїздів. Виїзди проведено у всіх районах.

Питання стану призначення житлових субсидій населенню області розглядалося на засіданнях колегії обласної державної адміністрації 21 липня та 22 жовтня поточного року, за результатами якого, зокрема, головам районних державних адміністрацій і міським головам міст обласного значення рекомендовано не допускати скорочення штатної чисельності працівників органів соціального захисту населення, та до 01 вересня розглянути питання щодо її збільшення,  виділення додаткової комп’ютерної техніки, а також забезпечення потреб управлінь соціального захисту населення у канцелярському приладді (папір, конверти, марки тощо) та пально-мастильними матеріалами.

У результаті виконання вказаних завдань відбулося збільшення на 2 штатних одиниць в управліннях праці та соціального захисту населення міст Каховка, Нова Каховка та Херсон, в управліннях соціального захисту населення Каховської та Скадовської, Нововоронцовської районних державних адміністрацій. На 1 одиницю збільшено в управлінні праці та соціального захисту населення Верхньорогачицької районної державної адміністрації, в управлінні соціального захисту населення Великоолександрівської районних державних адміністрацій та в управлінні соціального захисту населення, сім’ї та праці виконавчого комітету Голопристанської міської ради. Планується збільшення штатних одиниць з початку 2016 року в управлінні соціального захисту населення Білозерської районної державної адміністрації.

В Бериславському, Великолепетиському. Генічеському, Голопристанському, Горностаївському, Іванівському, Каланчацькому, Каховському, Нижньосірогозькому, Новотроїцькому, Чаплинському районах збільшення штатних одиниць не відбулося.

Крім міст Нова Каховка і Гола Пристань м. Херсон (Суворовський район) кошти на канцелярські витрати, конверти, марки, папір, стрічки для принтерів не виділялися в жодному районі та місті, що суттєво вплинуло на інформування громадян про результати розгляду заяв. Частково вирішено вказане питання в Високопільському, Каховському, Нижньосірогозькому, Нововоронцовському, Новотроїцькому, Цюрупинському Чаплинському районах та в м. Каховка.

Комп’ютерною технікою управління забезпечено.

Станом на 21 грудня 2015 року до органів соціального захисту населення області для призначення житлових субсидій за спрощеним порядком звернулося 99505 сімей, з них 95431 родинам субсидії призначено.

Сім’ям, які одержували субсидії в опалювальний період 2014/15 року, їх призначено автоматично (20985 сімей).

Кількість сімей, яким має бути призначено субсидії, складає 121071, на теперішній час призначено 116416 сім’ям.

Найбільше звернень до органів соціального захисту населення області за призначенням субсидії надійшло від заявників м. Херсона – 19559, Скадовського району – 7617, Цюрупинського району – 6709, Новокаховської міської ради – 6244, Каховської міської ради – 5403.

Високі показники призначення субсидій мають Новокаховська, Каховська міські ради, Каланчацька, Скадовська районні державні адміністрації.

Низький відсоток опрацьованих звернень громадян за новим призначенням субсидії мають: Бериславський район, Каховський, Білозерський , та м. Херсон, зокрема Дніпровський район.

Однією із форм надання житлової субсидії є надання субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою.

Станом на 21 грудня 2015 року найбільша кількість неопрацьованих заяв на призначення субсидії готівкою в Новотроїцькому (1300), Бериславському (753), Цюрупинський (547), Великоолександрівському (537), Білозерський (450), Генічеському (399), Каховський (371), що не дозволить своєчасно отримати заявниками належні кошти субсидії.

Велика кількість неопрацьованих заяв виникла внаслідок недостатньої чисельності спеціалістів, які задіяні в процесі призначення державних допомог та, зокрема, житлових субсидій, та невиконання головами Новотроїцької, Бериславської, Генічеської, Великоолександрівської, Цюрупинської, Білозерської, Чаплинської, Голопристанської районних державних адміністрацій розпоряджень голови обласної державної адміністрації № 446 від 27 липня 2015 року та Дорожньої карти інформування населення Херсонської області щодо оновленого порядку надання житлових субсидій в частині збільшення штатних одиниць.

Перерахунок на опалювальний період проводиться у всіх районах області.

За проведеним моніторингом надходження скарг громадян за останні два тижні через Адміністрацію Президента України, Кабінет Міністрів України, Урядову телефонну „гарячу лінію”, обласну державну адміністрацію до Департаменту надійшло 343 скарги. Найбільша кількість скарг щодо питання призначення чи непризначення житлових субсидій надходить від мешканців Білозерського, Бериславського, Великоолександрівського, Цюрупинського районів.

Також не налагоджено роботу телефонних гарячих ліній в управліннях праці та соціального захисту населення м. Херсон, зокрема в Комсомольському, Дніпровському районах, Білозерському, Великоолександрівському районах, що створює соціальну напругу серед населення.

Питання роботи „гарячої” телефонної лінії, а також інформування заявників про результати розгляду заяв гостро стоїть по Білозерському району оскільки заявники зовсім не мають змоги додзвонитися до управління з вказаного питання, та спеціалістами управлінням не надається відповідна інформація заявникам.

Питання своєчасного інформування заявників про призначення чи не призначення житлових субсидій виникло внаслідок незабезпечення управлінь канцелярським приладдям (папір, конверти, марки тощо) та недостатньою чисельністю спеціалістів.

Для вирішення питання стосовно своєчасного інформування заявників про результати розгляду відповідних заяв, а також своєчасного опрацювання заяв та декларацій необхідно розглянути питання щодо залучення осіб, які перебувають на обліку в районних центрах зайнятості, а також забезпечити виконання вимог відповідних розпоряджень голови обласної державної адміністрації в частині збільшення штатних одиниць, а також забезпечення потреб управлінь соціального захисту населення в канцелярському приладді.

Корисні посилання