07.02.2021 07:36:10

 

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Вакцина COVID-19: чи безпечно її використовувати

Коли вакцина буде доступна в Україні та як її розподілятимуть

Вакцинація від коронавірусу: відповіді на найпоширеніші запитання

Україна отримала підтвердження щодо постачання 12 млн доз вакцин проти коронавірусної інфекції COVID-19

Мапа пунктів тестування на COVID-19


15 грудня

З 19 грудня 2020 року по всій території України будуть діяти нові обмеження:

9 грудня

Рішенням Уряду в Україні з 8 до 24 січня 2021 року будуть посилені карантинні обмеження. За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, так званні «зимові канікули заради безпеки» робляться для того, аби не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити зокрема і після новорічних свят. 

Так, протягом цього періоду діятимуть наступні обмеження: 

  • заборона роботи кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос);
  • кінотеатрів, театрів;
  • фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів;
  • торговельно-розважальних центрів (дозволятиметься торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією);
  • заборона торгівлі непродовольчими товарами;
  • будь-яких розважальних, спортивних чи культурних масових заходів;
  • будуть відправлені на канікули всі заклади освіти, крім дитячих садочків.

 

13 листопада

Протокол №41 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 6 листопада 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

04 листопада 

Протокол №40 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30 жовтня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19

29 жовтня

Протокол №39 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23 жовтня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19

21 жовтня

Протокол №38 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 17 жовтня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19

Протокол №37 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19

9 жовтня

Протокол №35 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 09 жовтня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19

1 жовтня:
Протокол №34 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 01 жовтня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19;

26 вересня:

Протокол №33 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24 вересня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19;

25 вересня: 

Протокол №32 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 вересня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19;

24 вересня:

Протокол №31 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 18 вересня 2020 року щодо встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19;

23 вересня 

МОЗ оновило стандарти госпіталізації хворих з COVID-19. 

Обов'язковому лікуванню в умовах стаціонару підлягають пацієнти з групи ризику. Хто входить до цієї групи, детальніше у нашій інфорграфіці:

 

 

 

14 вересня: Затверджено протиепідемічні заходи під час проведення виборів

Уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів.

Відповідним рішенням, прийнятим на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня, встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

Документ, зокрема, передбачає: проводитиметься опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій.

На вході до приміщення виборчої комісії, приміщення для голосування повинні знаходитися антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

У приміщеннях буде нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра. Потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.

Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.

Члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.

Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення - не рідше одного разу на 4 години. Оброблювати окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції  усередину виборчої скриньки.

Виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення,  перебувати у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць. І користуватися особистою ручкою.

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Слід зазначити, що засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.

У разі наявності контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії проводиться заключна дезінфекція.

Крім того, прийнятим документом доповнюється перелік осіб, яким дозволений в’їзд на територію України на час дії карантину: офіційними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.

07 вересня . При появі симптомів COVID-19 у пацієнта сімейний лікар зобов‘язаний діяти за затвердженим МОЗ алгоритмом та прийняти рішення про подальше лікування хворого.

Оновлений покроковий механізм надання допомоги пацієнту з підозрою на коронавірус у нашій інфографіці

 

 

26 серпня Уряд продовжив  карантин в Україні до 31 жовтня 2020 року.

Посилено обмежувальні заходи на території регіонів, на яких встановлено "зелений" рівень епідемічної небезпеки.

Встановлено заборону на:

- проведення дискотек;

- роботу розважальних закладів, нічних клубів;

- діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля.

Крім того, заборонено проведення концертів, окрім тих, які проводяться закладами культури і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності.

 

17 серпня - Оновлений адаптивний карантин. Які типи обмеження накладаються на кожному рівні – зеленому, жовтому, помаранчевому, червоному – читайте в інфографіці:

На изображении может находиться: текст

 

За якими критеріями встановлюються рівні епідемічної небезпеки - зелений, жовтий, помаранчевий, червоний - читайте в інфографіці:

 

З 1 серпня Центральна комісія з ТЕБ та НС поділила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони.

 

22 липня урядом було прийнято рішення щодо продовження адаптивного карантину до 31 серпня задля уникнення досягнення піків захворювань і перевантаження системи охорони здоров’я.

Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. При цьому критерії для розподілу регіонів на чотири зони залишаються незмінними. Залежно від показників вживатимуться заходи з послаблення чи посилення карантинних обмежень в окремо визначених регіонах.

Детальніше з принципами епідеміологічної небезпеки та розподілу регіонів можна ознайомитися в інфографіці нижче.


МОЗ дає детальні рекомендації щодо роботи працівників кінотеатрів та поведінки відвідувачів. Нагадуємо, що рекомендацій мають дотримуватися всі без винятку, щоб стримати поширення COVID-19.

 

Нет описания фото.

З 2 липня :

В Україні дозволено роботу кінотеатрів. Кабмін вніс зміни до адаптивного карантину.

З 15 червня відновлено:

-екскурсійне обслуговування груп не більше 50 осіб;

-робота КПВВ з тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, АР Крим;

Особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій та АР Крим, не підлягатимуть обов’язковій обсервації. Однак їм може бути відмовлено в перетині, якщо особа відмовилася від самоізоляції за допомогою застосунку «Дій вдома».

Також відновлюється діяльність пунктів пропуску та пунктів контролю в аеропортах. Дозволяється перетин кордону іноземцям, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19 і не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів.

З 10 червня дозволено:

- діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів;

- діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід;

- діяльність закладів, що надають послуги з розміщення;

 

З 1 червня - було відкрито спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення. Рішення щодо зняття тих чи інших обмежень в кожній області ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС.

Звичне життя поступово повертається до України, але будьмо на сторожі власного здоров’я.


Корисні посилання:
Офіційний веб-сайт ВООЗ  
Офіційний веб-сайт МОЗ
Сайт Центру громадського здоров’я 
Офіційний веб-сайт Національної служби здоров’я 
Державний застосунок Дія



Корисні посилання