«Шукаємо порозуміння» під таким гаслом пройшла зустріч з учасниками АТО

05.02.2016 15:29:32
«Шукаємо порозуміння» під таким гаслом пройшла зустріч з учасниками АТО

В рамках проведення проекту «У пошуках порозуміння: зрозуміти та прийняти» сьогодні 5 лютого у вітальній залі районного будинку культури відбулася зустріч представника молодіжної громадської організації «Нова генерація», лікаря-психотерапевта з учасниками анти терористичної операції.

Проект підтриманий Українською миротворчою школою та Посольством Великої Британії в Україні та має за мету сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб та ре соціалізацію осіб, які пережили психотравмуючі події внаслідок військових дій на території України через підтримку ефективної соціально-психологічної допомоги в громадах, налагодження взаємодії між різними суб’єктами надання послуг та створення локальних комунікаційних майданчиків. Для досягнення громадською організацією було заплановано різні напрямки роботи, зокрема вже проведено навчання з кризового консультування та подолання наслідків травматичних подій для місцевих психологів, соціальних працівників та фахівців, які працюють з дітьми та сім’ями з числа переселенців та осіб, що пережили психотравмуючі ситуації.

Сьогоднішня комунікаційна зустріч була розрахована на кризову категорію осіб які потребують допомоги із числа військовослужбовців, учасників антитерористичної операції.

В заході взяли участь вісім учасників АТО та фахівці, місцеві психологи, які пройшли навчання за програмою даного проекту. З присутніми працювала лікар психотерапевт Антоніна, якій дуже знайомі проблеми тих людей, які брали участь у військових діях та мають так названий післявійськовий синдром та наголосила на необхідності проведення психологічної реабілітації з метою безболісного повернення до мирного нормального життя, для вирішення сімейних, соціальних проблем  тощо.

Зустріч пройшла у форматі «питання відповідь».В ході зустрічі колишні воїни поділилися спогадами про війну, історіями з того життя, тими почуттями, які вони переживали знаходячись на полі бою та вже, з якими повернулися додому та проблемами з якими спіткнулися в перші дні мирного життя.  Однозначно всі повернулися іншими, змінилося ставлення до самого життя, його смак, переоцінені життєві цінності, ціна дружби…

Учасники зібрання висловили сподівання щодо проведення зустрічі у форматі тісного спілкування з представниками влади задля налагодження діалогу та розуміння необхідності надання їм пільг, визначених державою.

2Як зазначила директор проекту Дорофієва Наталія головне завдання проекту і власне її роботи налагодження тісного зв’язку з органами влади, працівниками установ, які надають соціальні послуги задля подальшої конструктивної роботи. Для цього необхідно оголити проблеми та знайти шляхи їх вирішення, можливо для цього виникне необхідність підняття питання в правовому полі.

Корисні посилання