Сигналізаційне повідомлення № 4 про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 13 травня 2017 року

13.05.2017 07:59:20

Яблунева плодожерка

         Проходить літ та яйцекладка  небезпечного шкідника - яблуневої плодожерки. Найкраще відкладання яєць фітофагом відбуватиметься за відсутності опадів і вітру та температури повітря понад 16оС у вечірні години.

       За прогнозами початок відродження гусениць очікується наприкінці другої, початку третьої декади травня. Зважаючи на те, що термін відкладання яєць розтягнутий, масове відродження очікується у середині третьої декади травня.   Прогнозуємо терміни обробок у південних районах  18-22 травня, північних -20-24 травня.   У подальшому обробки слід планувати через кожні 10 діб, враховувати, що одночасно може проходити літ, яйцекладка, відродження та харчування гусениць.  Для проведення боротьби краще використовувати такі препарати, як кораген, матч, які викликають загибель не тільки личинок, а і яйцекладок.

Зерняткові насадження обприскують при відлові феромонною пасткою за 7 днів спостережень 5 метеликів яблуневої або одного східної плодожерки, на початку відкладання ними яєць дозволеними інсектицидами на основі однієї із діючих речовин: феноксикарб + люфенурон, люфенурон, тефлубензурон, новалурон з додаванням проти парші та інших хвороб каптану, метираму, манкоцебу, сірки. У подальшому обробки проти шкідника слід повторити через 10-12 днів.

          Вишнева муха

Розпочався масовий літ вишневої мухи (початок цвітіння білої акації).

У цей період сорти вишні й черешні середнього і пізнього строків достигання проти вишневої мухи, кокомікозу, моніліального опіку необхідно негайно обробити дозволеними препаратами на основі однієї із діючих речовин: фозалон, 350 г/л; фенітротіон, 500 г/л; піриміфос-метил, 500 г/л з додаванням тіофанат-метил, 700 г/кг чи алюмінію фосфіт, 570 г/л + фосфориста кислота, 80 г/л. Пізньостиглі сорти через 10-12 днів слід обробити повторно. Такі заходи дозволять не допустити пошкодження плодів вишні та черешні шкідником та втрати їх товарних і смакових якостей.

         Під час проведення захисних заходів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил особистої гігієни.

Корисні посилання