Сигналізаційне повідомлення № 6 про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 19 травня 2017 року

19.05.2017 09:57:28

Клоп шкідлива черепашка (Eurygaster integriceps)

 Клоп шкідлива черепашка – головний шкідник зернових культур. Шкодочинність клопа зберігається, починаючи з перших днів вильоту з місць зимівлі і до повного завершення збирання колосових.
 Погодні умови цього року спричинили часткову загибель шкідника вже після перезимівлі.

При проведенні фітосанітарного моніторингу на заселення клопами посівів зернових колосових культур середня чисельність шкідника нижче порога економічної шкодочинності, але загальна чисельність шкідників (трипси, мухи, п’явиця та інші) вимагають здійснення захисних заходів у першу чергу прикрайових полос.

Для обробки можна застосувати інсектициди групи фосфорорганічних і синтетичних піретроїдів, системної та кишково - контактної дії, на основі диметоату, тіаметоксаму, імідоклоприду, дельтаметрину, ацетаміприду, альфа- циперметрину, гамма- цигалотрину, хлорпірифос + циперметрину,  які будуть ефективні й проти інших шкідників зернових культур. Ефективними будуть застосування бакових сумішей з 50% нормами витрати.

Погодні умови даного періоду сприяють поширенню хвороб в посівах зернових культур. Захисні заходи проти шкідників при можливості можна об`єднати із заходами проти хвороб. Ця обробка дозволяє «зняти» комплекс хвороб, захистити посіви від шкідників, а також запобігти розвитку та поширенню шкідників у посівах зернових колосових культур.

Для оздоровлення рослин озимої пшениці повсюди проти борошнистої роси, септоріозу, бурої  листкової іржі, кореневих гнилей посіви обприскують фунгіцидами на основі однієї з діючих речовин: карбендазим, манкоцеб, метрафенон, проквіназид, прохлораз, флутріафол, фентропідин, тебуконазол, біксафен + протіоконазол, протіоконазол + тебуконазол, епоксиконазол + тіофанат–метил, пропіконазол + прохлораз та іншими. Доцільно оздоровлювати високопродуктивні посіви за наявності хвороб (1% інтенсивності ураження плямистостями, 5% - септоріозом) та за сприятливих для розвитку хвороб температур і тривалих рос. Для запобігання формування резистентності рекомендується чергування хімічних обробок препаратами різних класів сполук.

Під час проведення захисних заходів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил особистої гігієни.      

Корисні посилання