СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ № 11 про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Херсонської області станом на 12 грудня 2016 року

14.12.2016 15:51:03
СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ № 11  про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в  сільгосппідприємствах Херсонської області  станом на 12 грудня 2016 року

Взимку плодові дерева потребують особливого захисту в першу чергу від гризунів, які можуть зіпсувати молоді дерева взимку. У гризунів в цей період дуже мізерний вибір їжі – тому кора дерев їм за щастя. Особливо вони люблять обгризати яблуні, груші, менше вишні і сливи.

Для боротьби з мишоподібними гризунами і зайцями основу плодових дерев і штамби обв’язують різними матеріалами (хвойним лапником, пергаміном, металевою сіткою, жіночими колготками). Хвойний лапник слід розміщувати голками вниз і особливо щільно обв’язувати його в нижній частині. Можна обв’язувати стовбури толем або руберойдом, але вони просякнуті смолою, тому дуже не бажано, щоб вони стикалися з ніжною корою штамбів. Крім того, чорна поверхня цих матеріалів, перегріваючись на сонці, може призвести до опіку кори. Тому стовбури, спочатку обертають ганчіркою, мішковиною або двома-трьома шарами газети і тільки потім щільно толем або руберойдом. Нижню частину необхідно трохи поглибити в землю і засипати, а верхню щільно (щоб уникнути попадання води в дощові зими) обв’язати шпагатом. Категорично не варто використовувати для обв’язки штамбів солому – це приваблює мишей.

З настанням весни захисна обмотка обов’язково знімається в похмурі (навіть дощові) дні ввечері і поступово.

Крім механічного захисту, також можна обмазувати дерева різними хімічними розчинами, які широко представлені на сьогоднішній день на ринку (карнофер, карболкою тощо). Вони досить ефективно відлякують мишей і зайців. Дає ефект і розкидання під деревами деревної тирси, просоченої креоліном.

Надійний захист від гризунів забезпечується також використанням біологічних препаратів та  родентицидів представлених у «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Корисні посилання