Служба за контрактом – шлях до розбудови професійної армії

23.01.2017 14:09:54
Служба за контрактом – шлях до розбудови професійної армії

20 січня 2017 року під головуванням голови районної державної адміністрації Світлани Кумановської відбулася нарада з питань контрактної служби в Збройних Силах України, у якій взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Трохименко, заступник голови райдержадміністрації Ігор Бойко, представники мобільної групи, яка оперативно проводить роз’яснювальну роботу на території Херсонської області про переваги служби за контрактом в ЗСУ, учасники АТО, волонтери, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники установ та організацій району, допризовна молодь.

«Останнім часом в країні змінилося ставлення до Збройних Сил України на краще. Потреба у професійній армії стала очевидною. Переведення Збройних Сил на комплектування за контрактом є одним із найважливіших етапів їх розвитку», – зазначила на початку зібрання Світлана Кумановська.

Перед учасниками наради виступив начальник відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Південь» підполковник Владислав Назаров, який очолює мобільну групу, що оперативно проводить роз’яснювальну роботу про переваги служби за контрактом в ЗСУ, зокрема до частин оперативного командування «Південь».

«Залучення до військової служби за контрактом кращих військовослужбовців-професіоналів, які мають бойовий досвід, суттєво впливає на кількісно-якісний показник Збройних Сил України, дозволяє підвищити рівень їх укомплектованості, загальноосвітній рівень, підвищити морально-психологічні та інші характеристики військовослужбовців, а також значно знизити соціальну напругу у суспільстві, пов’язану із системою комплектування за призовом», – наголосив Владислав Назаров. За словами підполковника, на військову службу за контрактом приймаються громадяни України, які відповідають установленим вимогам проходження військової служби. Президентом України визначено завдання щодо подальшого підвищення у 2017 році соціальних стандартів, грошового, матеріально-технічного забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, розбудови боєздатної армії і приведення її до стандартів армій країн НАТО.

Представники мобільної групи ознайомили присутніх з основними перевагами військової служби за контрактом, зокрема наголосили на:

– стабільному грошовому забезпеченню та поетапному його зростанню;

– можливістю кар’єрного зростання;

– безкоштовному отриманню заочної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» (після закінчення терміну першого контракту);

– речовому забезпеченню у відповідності до визначених норм і термінів;

– отриманню військовослужбовцями та членами їх сімей безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військових медичних закладах охорони здоров’я.

На завершення засідання, голова районної державної адміністрації зазначила, що Великолепетиський район не був осторонь завдань держави щодо мобілізації військовозобов’язаних та контрактної служби. Ознайомила присутніх з діяльністю у районі центру допомоги учасникам антитерористичної операції при райдержадміністрації.

Підводячи підсумки наради, Світлана Кумановська наголосила: «Тільки професійна армія є гарантом безпеки нашої держави».

Корисні посилання