Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у Великолепетиському районі

12.12.2013 19:58:00

З метою реалізації у районі завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, 9 грудня 2013 року голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч провів чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населенняЗ метою реалізації у районі завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, 9 грудня 2013 року голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч провів чергове засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Ігор Подаков проінформував присутніх про роботу робочої групи у 2013 році: «З початку 2013 року проведено 7 засідань постійно діючої робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та 5 засідань тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, інших обов’язкових платежів і внесків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, на які запрошено 52 керівників господарств району, де нараховувалась заробітна плата найманим працівникам менше мінімального розміру, встановленого чинним законодавством України.

Роботодавців зобов’язано виплачувати заробітну плату на відповідному рівні. У результаті проведеної роботи відповідні порушення у сфері оплати праці найманим працівникам усунено».

Звертаючись до членів робочої групи, голова районної державної адміністрації зазначив Олексій Скопіч, зазначив: «Закінчується 2013 бюджетний рік. Від того, які вжито у районі протягом року заходи щодо легалізації зайнятості населення та виявлення фактів неналежного оформлення трудових відносин, залежить стан наповнення районного бюджету та бюджетів селищної, сільських рад. Для забезпечення соціальних гарантій щодо отримання у майбутньому пенсій необхідно продовжити роботу з населенням щодо недопущення отримання заробітної плати в «конвертах». Виплата зарплати «в конвертах» та праця без належного оформлення трудових відносин мають характер «руйнівної сили» як для економіки в цілому, так і для кожного громадянина зокрема. Працівники, які погоджуються отримувати «ліву» зарплату, самі собі шкодять, оскільки, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляють себе соціальних виплат та гарантій, та й, зрештою, достойних пенсій. Про це необхідно говорити людям під час виїзних, особистих прийомів громадян, на сходках, писати у суспільно-політичній газеті «Таврійські вісті». Від організації роботи в цьому напрямку залежить добробут громадян, їх соціальний захист».

У роботі засідання взяли участь Великолепетиський селищний та Малолепетиський сільський голови, які здійснили аналіз стану роботи із легалізації найманої праці у розрізі підпорядкованих населених пунктів.

За результатами засідання робоча група вирішила проводити активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Члени робочої групи перевірятимуть, як дотримується трудове законодавство підприємцями, з тим щоб унеможливити порушення законодавства про працю.

Корисні посилання