Співпраця Херсонщини з аграріями США можлива

05.04.2017 13:43:20
Співпраця Херсонщини з аграріями США можлива

Сьогодні, 5 квітня, відбулась зустріч голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва зі співробітниками Американської комерційної служби Посольства Сполучених Штатів Америки.
Аташе з питань торгівлі Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні пані Мішель Сміт та спеціаліст з розвитку торгівлі Американської комерційної служби Посольства Сполучених Штатів Америки пані Ірина Трубнікова завітали в обласну державну адміністрацію аби познайомитися з керівництвом ОДА й обговорити можливості налагодження зовнішньоекономічної та міжрегіональної співпраці, пошук американських постачальників обладнання та продукції, що цікавить імпортерів і розширення напрямків співробітництва між областю та американським бізнесом.


Мішель Сміт одразу окреслила перелік перспективних напрямків розвитку двостороннього економічного співробітництва між Херсонською областю та регіонами США.
Так, Посольство Сполучених Штатів Америки цікавлять впровадження інновацій у сфері енергозбереження та альтернативних джерел енергії, наукова та технічна діяльність, машинобудування, сільськогосподарська й харчова промисловість, енергетика та целюлозно-паперова промисловість, туристичне співробітництво.
З огляду на це, голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв презентував потенціал Херсонщини у відео-ролику, де представлені всі привабливості області як у галузі промисловості та сільського господарства, так і туризму, рекреації, культурного надбання.


Після перегляду презентації сторони обговорили можливості розвитку агропромислових зв’язків завдяки залученню існуючого аеропорту «Херсон» і Херсонського торговельного порту для транспортування органічних зернових і плодово-ягідних культур, співпраці у галузі енергоефективності, а саме «зеленої» енергетики, налагодження спільної наукової діяльності в напрямку сільського господарства.
За словами пані Мішель Сміт, Посольство й американські бізнесмени вбачають в Україні й у Херсонщині потужний потенціал для розвитку фермерства, адже цьому сприяють всі природні ресурси області та кліматичні умови.
Очільник області Андрій Гордєєв погодився з такою думкою і додав:
«Херсонщина готова до співпраці, тому що має всі необхідні ресурси, потрібно тільки, щоб в область зайшов відповідний інвестор. Кількість вирощеної продукції може охопити не тільки внутрішній ринок, а й у повній мірі задовольнити експортні потреби партнерів. Але при цьому важливо налагодити систему сільськогосподарської переробки й підготовки продуктів до транспортування».
Співробітники Американської комерційної служби Посольства Сполучених Штатів Америки запевнили, що обов’язково обговорять можливості співпраці американських підприємців з Херсонською областю і впевнені, що в їх країні є бізнесмени, готові працювати в екологічно чистій області, яка має великий агропромисловий потенціал.Корисні посилання