Стан галузі рослинництва

19.01.2016 13:58:57
Стан галузі рослинництва

Херсонська область займає 5% всієї території України.Загальна площа земель області складає 2846,1 тис. га, із яких: 1969 тис. га –сільськогосподарські угіддя, із них 1777,9 тис. га – рілля, 26,0 тис. га – багаторічні насадження, 10,6 тис. га – сіножаті, 154,5 тис. га – пасовища.

Херсонська область розташована у найбільш посушливій зоні півдня України, де значна кількість площ за метеорологічними показниками належить до сухого степу. Тому вирощувати стабільні урожаї сільгоспкультур можливо за умови функціонування меліоративного та зрошувального комплексу області.

 На Херсонщині найбільша в Україні площа зрошуваних сільськогосподарських угідь – понад 426,8 тисяч гектарів, або 21,6 % до наявних сільськогосподарських угідь. З них майже 240 тисяч гектарів – у зоні Каховської зрошувальної системи, понад 100 тисяч гектарів – у зоні Північнокримського каналу, близько 20 тисяч – Інгулецької зрошувальної системи і понад 20 тисяч гектарів – локальних ділянок. Вони забезпечують гарантоване вирощування зернових і плодоовочевих культур.

Полив у 2015 році планується здійснити на площі 292,1 тис.га., у т.ч. 42,1 тис. га – на краплинному зрошенні. Найбільші площі зрошуваних земель знаходяться на території Каховського, Новотроїцького та Чаплинського районів.

Основою аграрного сектору є зерновиробництво. Головною культурою залишається озима пшениця, збільшуються площі вирощування кукурудзи на зерно, рису, проса, ячменю.

Серед технічних культур переважають соняшник, соя, ріпак.

Область залишається лідером з виробництва овочевих культур, яких щороку вирощується понад 1 мільйон тонн.

Використовування столових та технічних сортів виноградної лози дозволяє отримувати виноматеріал для виготовлення вина, яке не поступається якістю винам, отриманим на знаних французьких виноградниках.

Корисні посилання