Стан оформлення та надання пільг населенню району та охорона об’єктів культурної спадщини під постійним контролем районної влади

24.05.2017 10:46:44

На сьогоднішньому засіданні колегії начальник управління соціального захисту населення райдержададміністрації Юлія Ільїна поінформувала про стан оформлення та надання пільг населенню району, зазначивши на тому, що кількість пільговиків в районі -8174 особи., що складає 23 % від загальної кількості населення

На сьогоднішній день право на отримання пільг визначається залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами. За інформацією доповідача протягом І кварталу своїм правом на пільги скористались  2257 осіб, з яких 1227 пільговики, 1030 члени їх сімей. Середній розмір пільги на одного пільговика у І квартал 2017 року на житлово-комунальні послуги складає  200,4 грн., що майже у 5,5 раз більше, ніж за відповідний період 2016 року.

Також з початку року пільгами на придбання твердого палива і скрапленого газу скористалися 560 домогосподарств, на загальну суму 909,5 тис.грн та призначено щорічну разову грошову допомоги до 5 травня 600 особам на суму 606,8тис.грн.

З метою підвищення рівня матеріального забезпечення мешканців району діє районна програма поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2019 роки,  якою за рахунок коштів районного бюджету передбачено надання пільг на оплату: - житлово – комунальних послуг учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей,  на суму - 20 тис.грн; - послуг зв’язку пільговим категоріям громадян, на суму –  60 тис.грн.та - зубопротезування ветеранів на суму – 100 тис.грн.

Окрім цього, Юлія Миколаївна заначила на тому, що у районі запроваджується комплекс соціальних послуг, доступних в електронному форматі через портал iGov (www.igov.org.ua). Наразі вже доступними є 22 онлайн-послуги, пов'язані зокрема з оформленням субсидії, призначенням різного роду державних допомог, у тому числі у зв'язку з вагітністю та пологами, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, дітям-сиротам.

А найближчим часом жителі району зможуть оперативно та зручно отримувати пільгові посвідчення учасника війни, члена сім’ї померлого (загиблого) ветерана війни, дитини війни, ветерана праці, скориставшись необхідними Інтернет - сервісами.

Про вдосконалення системи обліку пам’яток історії та мистецтва інформувала начальник відділу культури райдержадміністрації Юлія Калініченко, яка наголосила на тому, що охорона об’єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування. «На території району на державному обліку перебуває 140 пам’яток археології та  62 пам’ятки історії і на сьогоднішній день існує ряд проблем у сфері їх охорони»-зазначила Юлія Андріївна та запропонувала увазі загалу перелік заходів, які необхідно впроваджувати для вдосконалення системи обліку пам’яток історії та мистецтва. Особливу увагу було наголошено на необхідність проведення інвентаризації та паспортизації існуючих, щойно виявлених та сучасних об’єктів культурної спадщини.

З метою врегулювання питання використання сільськогосподарських земель, на яких знаходяться пам’ятки археології керівництвом району було рекомендовано головам сільських рад офіційно повідомити землекористувачів про наявність на орендованих ними землях таких пам’яток та про відповідальність у разі порушення меж і режимів використання територій.

Корисні посилання