Стан підготовки до пожежонебезпечного періоду на контролі районної влади

27.04.2016 16:43:47
Стан підготовки до пожежонебезпечного періоду  на контролі районної влади

На черговому засіданні колегії райдержадміністрації, після заслуховування доповідей керівників профільних структурних підрозділів щодо виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку району за І квартал 2016 року та зведеного бюджету району та районного бюджету за аналогічний період загалу було представлено інформації про стан підготовки до пожежонебезпечного періоду та заходи щодо охорони врожаю зернових та грубих кормів від пожеж у 2016 році.

З даного питання поінформував начальник Каховського міськрайонного управління ГУ ДСНС у Херсонській області Берещенко Ігор Миколайович наголосивши на тому, що лише спільними зусиллями можливо досягти позитивних результатів та запропонував допомогу у вирішенні питань, пов’язаних із діяльністю підрозділу.

Співдоповідачем з даного питання став директор ДП «Каховське лісове господарство» Мамроцький М.А., який доповів про готовності підприємства до пожежонебезпечного періоду, зазначивши на тому, що для запобігання виникнення лісних пожеж та з метою своєчасного оперативного реагування на їх виникнення підприємством здійснено оновлення правової базу а саме: розроблено та затверджено типові мобілізаційно-оперативні плани для районних державних адміністрацій, селищних та сільських рад, районного МРУ ДСНС; затверджено наказ «Про взаємодію та взаємне інформування 13-ї ДПРЧ ГУ ДСНС України у Херсонській області та ДП «Каховське лісове господарство» при отриманні інформації про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру на території м. Каховки та Каховського району»; направлено лісництвам листи про здійснення комплексу першочергових  профілактичних та попереджувальних заходів в лісах;  видано наказ «Про початок пожежонебезпечного періоду».

Доповідач перерахував наявні сили та засоби для ліквідації надзвичайних ситуацій та зазначив, що пожежна техніка та пожежний інвентар знаходиться в належному стані, а для забезпечення оперативного реагування на виникнення надзвичайних ситуацій на підприємстві створено резервний запас палива.  Але основною  проблемою  належного функціонування ДП «Каховське лісове господарство» залишається відсутність в поточному році фінансування профілактичних протипожежних заходів з державного бюджету.

Актуальне питання було задане головою громадської ради Вадимом Литвиновим щодо заходів що вживаються місцевою громадою, лісництвом, районною владою щодо благоустрою Соснового бору, створення рекреаційних зон, проведення патрулювання. В результаті обговорення питання запропоновано мобілізувати зусилля громадськості і влади для подолання існуючої проблеми, особливо в період, коли ліс стане місцем загального відпочинку жителів і міста і району.

Окрім всього до присутніх звернувся заступник головного інженеру  відокремленого підрозділу «Херсонські магістральні електричні мережі»   Коваль Ігор Семенович з інформацією про дотримання «Правил охорони електричних мереж» та протипожежного режиму в охоронних зонах повітряних ліній. Доповідач зазначив на тому, що до керівників місцевих громад направлено листи з правилами охорони  електричних  мереж та наголосив на необхідность неухильного дотримування необхідних заходів, що попереджають пошкодження повітряних ліній.

З громадською ініціативою та задля підтримки державної політики та відання належної шани громадському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист держави, відстояли національні інтереси до голів  сільських, селищної рад звернувся Олександр Іванович Назарук, керівник центру допомоги учасникам АТО при РДА з пропозицією передбачити кошти в місцевих бюджетах на надання матеріальної допомоги військовослужбовцям на вирішення їх потреб. Також Олександр Іванович торкнувся теми увічнення пам’яті загиблих військовослужбовців, учасників АТО рекомендуючи керівникам громад вжити необхідних заходів. Листи з відповідними пропозиціями направлені від громадської ради до громад. В свою чергу за ініціативи центру допомоги учасникам АТО і підтримки райдержадміністрації надруковано тематичні банери та інформаційно-роз’яснювальні матеріали.

Корисні посилання