Стан розвитку системи адміністративних послуг в Херсонській області протягом І кварталу 2020 року

28.04.2020 09:01:16

На сьогодні в області створено та діють 26 центрів надання адміністративних послуг (далі - ЦНАПи), з них:

- 11 – у районах при райдержадміністраціях;

- 4 – у містах при виконкомах рад;

- 8 – в ОТГ (Білозерська, Великокопанівська, Високопільська, Горностаївська, Зеленопідська ОТГ Каховського району, Іванівська, Кочубеївська, Чаплинська ОТГ);

- 2 в селищах - Новоолексіївка (Генічеського району) та Новотроїцьке;

- 1 в селі Чорнобаївка (Білозерського району).

Протягом І кварталу 2020 року адміністраторами ЦНАПів надано 64352 адміністративні послуги.

 

За результатами спільної роботи ОДА з РДА та ОМС, а також за підтримки наших міжнародних партнерів (Програма «U-LEAD з Європою» та Агентство США з міжнародного розвитку USAID) протягом 2019 року-з початку 2020 року відбулося відкриття 9 ЦНАПів в ОМС, а саме: в с. Новоолексіївка, смт Новотроїцьке, с. Чорнобаївка, а також у Чаплинській, Горностаївській, Білозерській, Іванівській, Зеленопідській та Великокопанівській ОТГ (у форматі «Прозорий офіс»).

Крім того, на виконання поставленого Президентом України завдання 11 лютого 2020 року відбулося відкриття ЦНАПів в сервісних зонах на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак», які є віддаленими робочими місцями ЦНАПів Новотроїцької та Чаплинської селищних рад. Однак, тимчасово, на час дії карантину, призупинили свою роботу з 23 та 26 березня 2020 року відповідно.

Серед послуг, які найбільш користуються попитом серед мешканців тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також прилеглих до КПВВ територій, є оформлення та видача біометричних документів. Так, за час роботи ЦНАПів на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» надано 484 адміністративні послуги з видачі паспортних документів (станом на 18 березня 2020 року).

 

Разом з тим, відбулося закриття (ліквідація) 5 ЦНАПів РДА, після заключення відповідних угод/меморандумів між ЦНАПом РДА та ОМС:

- Білозерської (28.12.2019 року);

- Високопільської (26.12.2019 року);

- Каховської (28.12.2019 року);

- Чаплинської РДА (31.10.2019 року),

- Іванівської РДА (10.02.2020 року).

2 ЦНАПи РДА – Голопристанскої та Новотроїцької - знаходяться в стадії ліквідації з 01.01.2020 року та послуги не надають. На якість надання адміністративних послуг у вказаних районах це не вплинуло.

Всі інші ЦНАПи ОМС області в процесі відкриття.

З метою надання можливості жителям Херсонської області не витрачати свій час на черги, а самим обирати зручну для себе дату й час, в 5 ЦНАПах області встановлено електронні системи керування чергою - Новотроїцької селищної ради, м. Каховка, м. Нова Каховка, а також 2 ВРМ - в ЦНАПах на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак».

Всі інші ЦНАПи підключені до міні черги, яка дозволяє записатися на ТОП самих затребуваних послуг в ЦНАПи області, через офіційний веб-сайт обласної державної адміністрації та офіційні сайти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, сільських та селищних рад ОТГ, де створено ЦНАПи.

Також з метою оплати адміністративного збору за отримання послуг в ЦНАПах відбувається процес встановлення POS-терміналів, програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) та/або терміналів iBox.

На даний час відповідні POS-термінали встановлені в ЦНАПах Бериславської, Великолепетиської, Великоолександрівська, Верхньорогачицької, Генічеської, Нижньосірогозької, Скадовської та Олешківської РДА. ПТКС встановлено в ЦНАПах м. Каховка, м. Нова Каховка, Новотроїцької селищної ради та на ВРМ в КПВВ «Чонгар», Чаплинської ОТГ та на ВРМ в КПВВ «Каланчак». В приміщенні ЦНАПу м. Херсон встановлено i-box. Робота з подальшого встановлення терміналів в ЦНАПах продовжується.

 

В соціальній мережі facebook створено сторінку «Відділ цифрових послуг Херсонської обласної державної адміністрації», на якій постійно публікується інформація про заходи, які проводяться обласною державною адміністрацією та ЦНАПами області, зокрема інформуємо населення про послуги, які можна отримати онлайн, не виходячи з дому та не відвідуючи різноманітні державні установи - https://www.facebook.com/vcpkhoda.

Аналогічна робота проводиться ЦНАПами області – інформація доводиться до відома населення з використанням офіційних веб-сайтів та інших комунікаційних засобів, зокрема сторінок у соціальній мережі facebook.

 

Паспортні послуги

На даний час послуги з видачі паспортних документів надають 9 ЦНАПів, а саме:

- м. Каховка;

- м. Гола Пристань;

- Кочубеївської ОТГ;

- Чаплинської ОТГ;

- Новоолексіївської селищної ради;

- Новотроїцької селищної ради;

- Чорнобаївської сільської ради;

- ЦНАП на КПВВ «Чонгар», який є віддаленим робочим місцем ЦНАПу Новотроїцької селищної ради;

- ЦНАП на КПВВ «Каланчак», який є віддаленим робочим місцем ЦНАПу Чаплинської селищної ради ОТГ.

Корисні посилання