Стан розвитку системи адміністративних послуг в Херсонській області протягом І півріччя 2020 року

04.08.2020 06:49:13

На сьогодні в області створено та діють 29 центрів надання адміністративних послуг (далі - ЦНАПи), з них:

- 10 – у районах при райдержадміністраціях;

- 6 – у містах при виконкомах рад (м.Херсон, Каховка, Нова Каховка, Гола Пристань, Скадовськ, Берислав);

- 10 – в ОТГ (Білозерська, Великокопанівська, Високопільська, Горностаївська, Зеленопідська ОТГ Каховського району, Іванівська, Кочубеївська, Станіславська, Хрестівська, Чаплинська ОТГ);

- 2 в селищах - Новоолексіївка (Генічеського району) та Новотроїцьке;

- 1 в селі Чорнобаївка (Білозерського району).

Протягом І півріччя 2020 року адміністраторами ЦНАПів надано 115928 адміністративних послуг.

За результатами спільної роботи ОДА з РДА та ОМС, а також за підтримки наших міжнародних партнерів (Програма «U-LEAD з Європою» та Агентство США з міжнародного розвитку USAID) протягом 2019 року - 2020 років відбулося відкриття 12 ЦНАПів в ОМС, а саме: в с. Новоолексіївка, смт Новотроїцьке, с. Чорнобаївка, а також у Чаплинській, Горностаївській, Білозерській, Іванівській, Станіславській, Хрестівській, Зеленопідській та Великокопанівській ОТГ (у форматі «Прозорий офіс»), м. Берислав.

Крім того, на виконання поставленого Президентом України завдання 11 лютого 2020 року відбулося відкриття ЦНАПів в сервісних зонах на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак», які є віддаленими робочими місцями ЦНАПів Новотроїцької та Чаплинської селищних рад. З 23 та 26 березня 2020 року робота цих ЦНАПів була тимчасово призупинена у зв’язку з дією в Україні протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-2019. Однак, на даний час роботу ЦНАПів на КПВВ вже відновлено:

- ЦНАП на КПВВ «Чонгар» - з 12 травня 2020 року;

- ЦНАП на КПВВ «Каланчак» - з 14 липня 2020 року.

Прийом суб'єктів звернення до закінчення карантину здійснюється з дотриманням вимог Міністерства охорони здоров'я України, а саме: громадяни мають бути в захисній масці та рукавичках.

Серед послуг, які найбільш користуються попитом серед мешканців тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також прилеглих до КПВВ територій, є оформлення та видача біометричних документів.

Так, за час роботи ЦНАПів на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» адміністраторами всього було надано 564 адміністративні послуги (станом на 21 липня 2020 року), зокрема:

- 1024 консультації;

- 56 інших адміністративних послуг;

- 71 паспорт громадянина України у формі ID-картки;

- 437 паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Разом з тим, відбулося закриття (ліквідація) 7 ЦНАПів РДА, після заключення відповідних угод/меморандумів між ЦНАПом РДА та ОМС:

- Білозерської РДА;

- Високопільської РДА;

- Каховської РДА;

- Чаплинської РДА;

- Іванівської РДА;

- Голопристанської РДА;

- Новотроїцької РДА,

що не вплинуло на якість надання адміністративних послуг у вказаних районах.

Крім того, після заключення відповідної угоди про співпрацю між ЦНАПом РДА та ОМС (з ліквідацією ЦНАПу РДА) з 14 липня 2020 року в Бериславському районі розпочав свою роботу ЦНАП м. Берислав, до якого передано функції від ЦНАПу Бериславської РДА та переведено його адміністратора. У зв’язку з цим, ЦНАП Бериславської РДА з 14 липня 2020 року знаходиться в стадії ліквідації, послуги не надає.

Всі інші ЦНАПи ОМС області в процесі відкриття.

З метою надання можливості жителям Херсонської області не витрачати свій час на черги, а самим обирати зручну для себе дату й час, в 3 ЦНАПах області (Новотроїцької селищної ради, м. Каховка, м. Нова Каховка), а також в  2 ЦНАПах (ВРМ) на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» встановлено електронні системи керування чергою.  

Всі інші ЦНАПи підключені до міні черги, яка дозволяє записатися на ТОП самих затребуваних послуг в ЦНАПи області, через офіційний веб-сайт обласної державної адміністрації та офіційні сайти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, сільських та селищних рад, де створено ЦНАПи. В ЦНАПі м.Херсон автоматизована система керування чергою працює з 2017 року.

Крім того, складовою системи керування електронною чергою в ЦНАПах с.Новотроїцьке, м. Каховка, м. Нова Каховка, Чаплинської ОТГ, а також на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» є електронні планшети, на яких встановлено додаток ConnectPRO, за допомогою якого люди з вадами слуху мають можливість проконсультуватися та самостійно отримати будь-яку послугу.

З метою оплати адміністративного збору за отримання послуг в ЦНАПах відбувається процес встановлення POS-терміналів, програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) та/або терміналів iBox. Так, відповідні POS-термінали на даний час встановлені в ЦНАПах Бериславської, Великолепетиської, Великоолександрівської, Верхньорогачицької, Генічеської, Нижньосірогозької, Скадовської, Олешківської РДА, м. Гола Пристань, Високопільської ОТГ, Кочубеївської ОТГ, Великокопанівської ОТГ, с.Новоолексіївка.

ПТКС встановлено в ЦНАПах м. Каховка, м. Нова Каховка, Новотроїцької селищної ради та на ВРМ в КПВВ «Чонгар», Чаплинської ОТГ та на ВРМ в КПВВ «Каланчак». 

В приміщенні ЦНАПу м. Херсон i-box встановлено в 2018 році.

Робота з подальшого встановлення терміналів в ЦНАПах продовжується.

В соціальній мережі facebook створено сторінку «Відділ цифрових послуг Херсонської обласної державної адміністрації», на якій постійно публікується інформація про заходи, які проводяться обласною державною адміністрацією та ЦНАПами області, зокрема інформуємо населення про послуги, які можна отримати онлайн, не виходячи з дому та не відвідуючи різноманітні державні установи - https://www.facebook.com/vcpkhoda.

Аналогічна робота проводиться ЦНАПами області – інформація доводиться до відома населення з використанням офіційних веб-сайтів та інших комунікаційних засобів, зокрема сторінок у соціальній мережі facebook.

Паспортні послуги

На даний час послуги з видачі паспортних документів надають 10 ЦНАПів, а саме:

- м. Каховка;

- м. Гола Пристань;

- Олешківської РДА;

- Кочубеївської ОТГ;

- Чаплинської ОТГ;

- Новоолексіївської селищної ради;

- Новотроїцької селищної ради;

- Чорнобаївської сільської ради;

- ЦНАП на КПВВ «Чонгар», який є віддаленим робочим місцем ЦНАПу Новотроїцької селищної ради;

- ЦНАП на КПВВ «Каланчак», який є віддаленим робочим місцем ЦНАПу Чаплинської селищної ради ОТГ.

Корисні посилання