Стан розвитку системи адміністративних послуг в Херсонській області протягом 2021 року

17.02.2022 08:02:34

Станом на 01 січня 2022 року у Херсонській області діє 37 центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), утворених рішеннями органів місцевого самоврядування, в тому числі 8 міських (м. Херсон, Каховка, Нова Каховка, Гола Пристань, Скадовськ, Берислав, Генічеськ, Олешки), в яких в свою чергу створено 6 територіальних підрозділів (далі – ТП) та 66 віддалених робочих місць (далі – ВРМ), з них 2 – в сервісних зонах на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак».

Протягом 2021 року адміністраторами ЦНАПів було надано 394783 адміністративні послуги, що на 73% більше, ніж за 2020 рік.

За результатами спільної роботи ОДА та ОМС, а також за підтримки наших міжнародних партнерів (Програма «U-LEAD з Європою» та Агентство США з міжнародного розвитку USAID) протягом 2021 року відбулося відкриття 16 ЦНАПів в ОМС, а саме: в Асканія-Новій, Бехтерській, Великолепетиській, Великоолександрівській, Верхньорогачицькій, Генічеській, Костянтинівській, Любимівській, Милівській, Нововоронцовській, Новомиколаївській, Новорайській, Олешківській, Присиваській, Чулаківській та Ювілейній громадах.

З 11 лютого 2020 року діють ЦНАПи в сервісних зонах на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак», які є віддаленими робочими місцями ЦНАПів Новотроїцької та Чаплинської селищних рад.

Серед послуг, які найбільш користуються попитом серед мешканців тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також прилеглих до КПВВ територій, є оформлення та видача біометричних документів.

Так, протягом 2021 року адміністраторами ЦНАПів на КПВВ було надано 2517 консультацій та 4174 адміністративні послуги, зокрема:

 •  641 паспорт громадянина України у формі ID-картки;
 • 1115 паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Разом з тим, у територіальних громадах - адміністративних центрах старих районів для заміщення ЦНАП РДА шляхом їх трансформації утворено та діє 18 ЦНАП ОМС. Враховуючи зазначене, трансформацію ЦНАП РДА в ЦНАП ОМС забезпечено на 100%.

Протягом 2021 року – з початку 2022 року, в рамках проектів міжнародних партнерів для ЦНАПів області було придбано:

 • 39 мобільних кейсів, 2 з яких для ЦНАПів на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»;
 • автомобіль Mitsubishi Outlander «Мобільний ЦНАП» для ЦНАПу Новотроїцької селищної ради.
 • автомобіль FORD KUGA TITANIUM для ЦНАПу Голопристанської міської територіальної громади (24 січня 2022 року).

Реалізація зазначених проектів дозволяє забезпечити виїзні прийоми для мешканців громад адміністраторами ЦНАПів та створити умови для рівного доступу до адміністративних послуг громадянам України різного соціального статусу, у тому числі маломобільним верствам населення.

Також, у 2021 році 5 територіальних громад Херсонщині отримали субвенцію на розвиток мережі ЦНАП:

 • Виноградівська – по 1-му напрямку на виконання проекту «Реконструкція житлового будинку під ЦНАП за адресою: с. Виноградове, вул. Ларіонова, 9»;
 • Великокопанівська, Високопільська та Новокаховська – по 2-му напрямку для придбання станцій для оформлення паспортних документів;
 • Каховська - по 2-му напрямку для придбання станції для видачі водійських посвідчень.

 

З метою надання можливості жителям Херсонської області не витрачати свій час на черги, а самим обирати зручну для себе дату й час, в 8 ЦНАПах, а також 2 ВРМ встановлено електронну систему керування чергою (м.Гола Пристань, м.Каховка, м.Нова Каховка, м.Олешки, м.Херсон, Новотроїцьке, Чаплинка, Чорнобаївка, КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»).

Ще 28 ЦНАПів та 1 ТП (с.Новоолексіївка) підключені до міні-черги, яка дозволяє записатися на ТОП самих затребуваних послуг в ЦНАПи області, через офіційний веб-сайт обласної державної адміністрації та офіційні сайти міських, сільських та селищних рад, де створено ЦНАПи.

З метою оплати адміністративного збору за отримання послуг в ЦНАПах відбувається процес встановлення POS-терміналів, програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) та/або терміналів iBox.

З метою забезпечення громадян України послугами з пенсійного забезпечення, на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» створено віддалені робочі місця спеціалістів Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області. Так, відповідно до угод про співпрацю між Фондом та Новотроїцькою й Чаплинською селищними радами, починаючи з липня поточного року, спеціалісти Фонду здійснюють прийом громадян за наступними графіком:

 • ЦНАП на КПВВ «Чонгар» - кожного другого вівторка місяця з 9.00 до 16.00;
 • ЦНАП на КПВВ «Каланчак» - кожної другої середи місяця з 9.00 до 16.00.

В соціальній мережі facebook створено сторінку «Відділ цифрових послуг Херсонської обласної державної адміністрації», на якій постійно публікується інформація про заходи, які проводяться обласною державною адміністрацією та ЦНАПами області, зокрема інформуємо населення про послуги, які можна отримати онлайн, не виходячи з дому та не відвідуючи різноманітні державні установи - https://www.facebook.com/vcpkhoda.

Аналогічна робота проводиться ЦНАПами області – інформація доводиться до відома населення з використанням офіційних веб-сайтів та інших комунікаційних засобів, зокрема сторінок у соціальній мережі facebook.

 

Для зручності та спрощення пошуку інформації про адміністративні послуги, які надаються структурними підрозділами обласної державної адміністрації та територіальними органами ЦОВВ, на офіційному вебсайті обласної державної адміністрації започатковано розділ «Адміністративні послуги», який зокрема наповнено такими рубрикам:

 • Карта надання адміністративних та інших послуг Херсонської області https://cutt.ly/8E0aaii;
 • Платформа Дія. Центрів https://center.diia.gov.ua/;
 • Центри надання адміністративних послу Херсонської області;
 • Адміністративні послуги структурних підрозділів ОДА;
 • Адміністративні послуги (перелік) територіальних органів ЦОВВ та інші.

 

На сьогодні 11 ЦНАПів надають послуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а саме - в містах Херсон, Каховка, Гола Пристань, Олешки (в стадії підключення) та Кочубеївської, Чаплинської, Новотроїцької, Чорнобаївської територіальних громадах, а також на 1 ТП та 2 ВРМ – с. Новоолексіївка, на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак».

Найближчим часом мешканці ще 13 громад матимуть можливість отримувати паспортні документи в ЦНАП, а саме – у містах Берислав, Скадовськ, Нова Каховка, а також Великокопанівській, Великолепетиській, Виноградівській, Високопільській, Іванівській, Милівській, Музиківській, Нижньосірогозькій, Нововоронцовській та Новорайській громадах.

Послуги з реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчень водія можна отримати в ЦНАПах Новотроїцької та Чаплинської селищної ради, а також на КПВВ «Чонгар». А найближчим часом така можливість також з’явиться в ЦНАПах м. Каховка, Великокопанівській, Великолепетиській, Виноградівській, Іванівській, Нижньосірогозькій та Олешківській громадах.

 

Також в області тривають заходи з впровадження комплексної послуги «єМалятко» в області. Наразі, за однією електронною заявою батькам доступні до 8 державних послуг:

 • реєстрація народження дитини;
 • належності дитини до громадянства України;
 • походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у шлюбі);
 • призначення допомоги на дитину при народжені;
 • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
 • реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків
 • присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Прийом заявок на отримання комплексної послуги «єМалятко» проводиться у всіх відділах ДРАЦС Херсонської області, ЦНАПах області, та закладах охорони здоров’я (пологових будинках).

Також в пологових відділеннях лікарень міст Гола Пристань, Берислав, Олешки, Скадовськ, та КНП «Білозерська лікарня» Білозерської селищної ради завдяки співпраці з Програмою EGAP створені зони самообслуговування для батьків новонароджених для забезпечення можливості подання заявки на отримання комплексної послуги єМалятко онлайн на порталі державних послуг «Дія» онлайн https://cutt.ly/1nxF4y2/.

Знайти точку доступу єМалятко в своєму населеному пункті можна за посиланням https://bit.ly/eMalyatko.

Протягом 2021 року комплексною послугою «єМалятко» скористалось 4824 батьків Херсонщини.

Корисні посилання