Стан розвитку системи адміністративних послуг в Херсонській області протягом січня - червня 2021 року

10.08.2021 12:15:28

Станом на 10 серпня 2021 року в області створено та діє 35 ЦНАПів, утворених рішеннями органів місцевого самоврядування, в тому числі 8 міських (м. Херсон, Каховка, Нова Каховка, Гола Пристань, Скадовськ, Берислав, Генічеськ, Олешки).

Протягом січня – червня 2021 року адміністраторами ЦНАПів надано 169825 адміністративних послуг.

За результатами спільної роботи ОДА та ОМС, а також за підтримки наших міжнародних партнерів (Програма «U-LEAD з Європою» та Агентство США з міжнародного розвитку USAID) з початку 2021 року відбулося відкриття 14 ЦНАПів в ОМС, а саме: в Асканія-Новій, Бехтерській, Великолепетиській, Великоолександрівській, Верхньорогачицькій, Генічеській, Костянтинівській, Нововоронцовській, Новомиколаївській, Новорайській, Олешківській, Присиваській, Чулаківській та Ювілейній громаді.

З 11 лютого 2020 року діють ЦНАПи в сервісних зонах на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак», які є віддаленими робочими місцями ЦНАПів Новотроїцької та Чаплинської селищних рад.

Прийом суб'єктів звернення до закінчення карантину здійснюється з дотриманням вимог Міністерства охорони здоров'я України, а саме: громадяни мають бути в захисній масці та рукавичках.

Серед послуг, які найбільш користуються попитом серед мешканців тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також прилеглих до КПВВ територій, є оформлення та видача біометричних документів.

Так, з початку роботи (станом на 03 серпня 2021 року) адміністраторами ЦНАПів на КПВВ було надано 3112 консультації та 2893 адміністративні послуги, зокрема:

- 323 паспорти громадянина України у формі ID-картки;

- 965 паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

 

Разом з тим, відбулося закриття ЦНАПів РДА, після заключення відповідних угод/меморандумів між ЦНАПом РДА та ОМС, що не вплинуло на якість надання адміністративних послуг у відповідних громадах.

За результатами співпраці відділу цифрових послуг управління інформаційних технологій обласної державної адміністрації з Програмою ООН в Україні з метою покращення доступу вразливих груп населення у віддалених населених пунктах до якісних адміністративних послуг для ЦНАПів області придбано:

- автомобіль «Мобільний ЦНАП» для Новотроїцької селищної ради;

- 17 «мобільних кейсів», 14 з яких вже вручено громадам області для роботи ЦНАПів з початку 2021 року. Найближчим часом очікується передання ще 3 «мобільних кейсів». Тож на даний час 25 ЦНАПів області вже надають послуги за допомогою «мобільного кейсу», в тому числі на 2 ВРМ – КПВВ «Чонгар» та «Каланчак».

 

З метою надання можливості жителям Херсонської області не витрачати свій час на черги, а самим обирати зручну для себе дату й час, в 7 ЦНАПах області (Новотроїцької, Чаплинської, Чорнобаївської селищної ради, м. Каховка, м. Нова Каховка, м.Олешки, м.Гола Пристань), а також в 2 ЦНАПах (ВРМ) на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» встановлено електронні системи керування чергою.

Всі інші ЦНАПи підключені до міні черги, яка дозволяє записатися на ТОП самих затребуваних послуг в ЦНАПи області, через офіційний веб-сайт обласної державної адміністрації та офіційні сайти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, сільських та селищних рад, де створено ЦНАПи. В ЦНАПі м.Херсон автоматизована система керування чергою працює з 2017 року.

Крім того, складовою системи керування електронною чергою в ЦНАПах с.Новотроїцьке, м. Каховка, м. Нова Каховка, а також на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» є електронні планшети, на яких встановлено додаток ConnectPRO, за допомогою якого люди з вадами слуху мають можливість проконсультуватися та самостійно отримати будь-яку послугу.

З метою оплати адміністративного збору за отримання послуг в ЦНАПах відбувається процес встановлення POS-терміналів, програмно-технічних комплексів самообслуговування (ПТКС) та/або терміналів iBox.

Також в ЦНАПах Новотроїцької та Чаплинської селищних рад, а також в 2 ЦНАПах (ВРМ) на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» встановлено робочі станції з реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчень водія, які вже налаштовано та підключено.

З метою забезпечення громадян України послугами з пенсійного забезпечення, на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» створено віддалені робочі місця спеціалістів Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області. Так, відповідно до угод про співпрацю між Фондом та Новотроїцькою й Чаплинською селищними радами, починаючи з липня поточного року, спеціалісти Фонду будуть здійснювати прийом громадян за наступними графіком:

- ЦНАП на КПВВ «Чонгар» - кожного другого вівторка місяця з 9.00 до 16.00;

- ЦНАП на КПВВ «Каланчак» - кожної другої середи місяця з 9.00 до 16.00.

В соціальній мережі facebook створено сторінку «Відділ цифрових послуг Херсонської обласної державної адміністрації», на якій постійно публікується інформація про заходи, які проводяться обласною державною адміністрацією та ЦНАПами області, зокрема інформуємо населення про послуги, які можна отримати онлайн, не виходячи з дому та не відвідуючи різноманітні державні установи - https://www.facebook.com/vcpkhoda.

Аналогічна робота проводиться ЦНАПами області – інформація доводиться до відома населення з використанням офіційних веб-сайтів та інших комунікаційних засобів, зокрема сторінок у соціальній мережі facebook.

 

Крім того, Відділом створено Гугл-Карту надання адміністративних та інших послуг Херсонської області, на якій можна знайти інформацію про розташування всіх ЦНАПів області та їх віддалених робочих місць, а також територіальні підрозділи ЦОВВ в області, їх адресу, керівництво, графік роботи, телефони, перелік послуг, посилання на їх веб-сайти тощо.

Гугл-Карта знаходиться за посиланнями: https://cutt.ly/pbMBzd5 та на сайті обласної державної адміністрації https://cutt.ly/RgT5sQ3.

 

Паспортні послуги

На даний час послуги з видачі паспортних документів надають 11 ЦНАПів, а саме:

- м. Херсон;

- м. Каховка;

- м. Гола Пристань;

- м.Олешки (в стадії підключення);

- Кочубеївської ОТГ;

- Чаплинської ОТГ;

- Новоолексіївської селищної ради – територіальний підрозділ ЦНАПу Генічеської міської ради;

- Новотроїцької селищної ради;

- Чорнобаївської сільської ради;

- ЦНАП на КПВВ «Чонгар» - віддалене робоче місце ЦНАПу Новотроїцької селищної ради;

- ЦНАП на КПВВ «Каланчак» - віддалене робоче місце ЦНАПу Чаплинської селищної ради ОТГ.

Найближчим часом мешканці ще 4 громад матимуть можливість отримувати паспортні документи в ЦНАП, а саме – м. Берислав, м. Скадовськ, Новорайської та Нижньосірогозької громад.

 

Також в області тривають заходи з впровадження комплексної послуги «єМалятко» в області. Наразі, за однією електронною заявою батькам доступні до 8 державних послуг:

- реєстрація народження дитини;

- належності дитини до громадянства України;

- походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у шлюбі);

- призначення допомоги на дитину при народжені;

- призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;

- реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків

- присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Прийом заявок на отримання комплексної послуги «єМалятко» проводиться у всіх відділах ДРАЦС Херсонської області, ЦНАПах області, та закладах охорони здоров’я: КНП «Херсонський міський перинатальний центр II рівня ім. З.С. Клименко», КНП «Херсонська міська клінічна Лікарня ім. А. і О. Тропіних», КНП «Центральна міська лікарня міста Нова Каховка».

Також в пологових відділеннях лікарень міст Гола Пристань, Берислав, Олешки, Скадовськ, та КНП «Білозерська лікарня» Білозерської селищної ради завдяки співпраці з Програмою EGAP створені зони самообслуговування для батьків новонароджених для забезпечення можливості подання заявки на отримання комплексної послуги єМалятко онлайн на порталі державних послуг «Дія» онлайн https://cutt.ly/1nxF4y2/ .

Знайти точку доступу єМалятко в своєму населеному пункті можна за посиланням https://bit.ly/eMalyatko . Протягом січня - липня 2021 року комплексною послугою єМалятко скористалось 2779 батьків Херсонщини.

Корисні посилання