Стати жертвою новітніх рабовласників можна не зважаючи ні на вік, ні на стать, ні на освіту

28.07.2017 12:53:46
Стати жертвою новітніх рабовласників можна не зважаючи ні на вік, ні на стать, ні на освіту

27 липня в центрі Херсона на його пішохідній вулиці Суворова пройшла презентація інсталяції «Грані в кубі», яка являє собою три куби метрової висоти та ширини, на яких розміщена інформація присвячена актуальній нині темі – протидії торгівлі людьми. Тут таки біля кубів організатори заходу Ірина Мидловець – спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції, Ілона Беньковська – головний спеціаліст відділу протидії торгівлі людьми Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України, Геннадій Причина – директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, Анжела Литвиненко – керівниця відокремленого підрозділу з протидії торгівлі людьми громадської організації Херсонського обласного центру «Успішна жінка» та Олег Шанько – начальник відділу боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Нацполіції в області, Богдан Руденко – заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Антон Єфанов – директор Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що приєдналися до них провели брифінг з цих питань.

Ірина Мидловець, виступаючи перед громадськістю, за допомоги сумної статистики спростувала стереотипи, які склалися у наших співвітчизників щодо цієї проблеми, а саме те, що вона стосується лише жінок, які потрапляють у сексуальне рабство. Так, за останніми даними до рук торговців людьми найчастіше потрапляють чоловіки, жителі обласних центрів, а не сільської місцевості як було раніше і понад 70 відсотків жертв мають повну вищу та базову вищу освіту. Причому це лихо може спіткати не тільки за кордоном, а й навіть в Україні. Це новітнє рабство не знає не тільки статевих, освітніх, а й вікових обмежень. Наймолодшій жертві торговців «живим товаром» було 3 роки, а найстаршій 83.

Як зазначив Геннадій Причина: «Сьогодні після отримання Україною безвізу і стиранні кордонів між державами, через міграцію населення проблема торгівлі людьми стає дуже актуальною. Тому усім треба знати й загрози, які таке, безперечно позитивне явище як безвіз, може також принести для необізнаних людей». І такі заходи дадуть можливість бути обізнаним з такими загрозами – резюмував він.

Олег Шанько повідомив присутнім, що за цей рік в області зафіксовано 6 кримінальних правопорушень, які підпадають під категорію торгівля людьми, жертвами яких стали 9 осіб – троє чоловіків та шестеро жінок. З них п’ятеро зазнали загрози сексуальної експлуатації, а четверо втягнення в злочинну діяльність.

За словами Анжели Литвиненко, Херсон – це кінцевий пункт інсталяції «Грані в кубі». До нього вона побувала у 8 містах та 16 областях. Серед них це курортні регіони, які в цей сезон мають найбільший наплив туристів та відпочиваючих. Інсталяція під відкритим небом привертає увагу та дає свої результати. Багато людей, ознайомившись завдяки їй з історіями жертв новітніх рабовласників, з подивом для себе з’ясовують, що самі ставали об’єктом таких злочинів, хоча раніше вважали себе жертвами ошуканства і соромилися це розголошувати. Тому наша інсталяція покликана припинити це, адже поінформованість це головна умова попередження таких злочинів – підсумувала вона.Корисні посилання