Сторічний ювілей Національної академії аграрних наук України відсвяткували на Херсонщині

02.11.2018 12:00:59
Сторічний ювілей Національної академії аграрних наук України відсвяткували на Херсонщині

У листопаді цього року Національна академія аграрних наук України відзначає своє 100-річчя! Святкування цієї значної для аграрної науки події відбулося 1 листопада у Херсонській області – в Інституті зрошуваного землеробства НААН.
Інститут зрошення є головною установою Центру наукового забезпечення агропромислового виробництва Херсонської області, до якого загалом входять 12 наукових установ – інститутів та дослідних станцій, які розвивають аграрну науку регіону.


Привітати науковців Херсонщини приїхав Президент НААН України Ярослав Гадзало. Він розповів, як в листопаді 1918 року тодішнім Міністром земельних справ було створено науковий комітет, головою якого був призначений український академік Володимир Вернадський. Саме від цієї установи і починає відлік історія Української академії аграрних наук.
Ярослав Гадзало наголосив на провідній ролі науки в агропромисловому виробництві в умовах сучасних викликів  кліматичних змін та зростаючої потреби в продуктах харчування. Він звернув увагу, що всі сьогоднішні досягнення держави в аграрному секторі стали можливим завдяки роботі аграрної науки.
«За підрахунками наших вчених-економістів агроресурсний потенціал держави використовується по окремих областях менш ніж на 50% а в середньому – на 60%. Коли в нас буде така ефективність використання ресурсу, як наприклад у Бельгії, то Україна зможе прогодувати більше 1 мільярда людей», - зазначив Президент НААНУ, уточнивши що це реально за умови застосування в АПК  високих технологій: високопродуктивних сортів та гібридів, інноваційних агротехнологій, розвитку зрошення».


Від обласної державної адміністрації привітав науковців зі святом директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода, який подякував за системну роботу і плідну співпрацю з аграріями області та з органами облдержадміністрації.
Він також привітав Інститут зрошуваного землеробства із відкриттям реконструйованого зимового ботанічного саду, що має 50-річну історію і був закладений спеціалістами Нікітського ботанічного саду. Довгий час унікальний сад був неробочим і ось, завдяки підтримці спонсорів та Президента НААНУ Ярослава Гадзало, сад знову працюватиме і буде справжньою окрасою інституту.


По завершенню урочистої частини та святкового концерту відбулася церемонія відкриття зимового саду й проведено невелику екскурсію по ньому для численних гостей свята.Корисні посилання