Стосовно публікації в обласній газеті «Гривна» № 34 від 21 серпня 2019 року «Відкритий лист до Херсонської обласної державної адміністрації від колективу ТОВ «Чернігівський автозавод»

23.09.2019 11:07:01

У публікації оприлюднено відкритий лист трудового колективу вище зазначеного підприємства стосовно ситуації, що склалася навколо тендера на закупівлю шкільних автобусів.

За інформацією Департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації, (далі Департамент) дійсно 05 червня 2019 року групою централізованого господарського обслуговування навчальних закладів та установ освіти Херсонської області     (далі – група ЦГО) було оголошено процедуру закупівлі 8 шкільних автобусів. Під час розгляду скарги ТОВ «ЕТАЛОН-АВТО» щодо встановлення групою ЦГО обмежень по висоті автобусу Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель встановлено, що групою ЦГО підтверджено правомірність встановлення габаритних параметрів автобусів, а скаржником не доведено необхідність внесення змін до тендерної документації, та на підставі зазначеного прийнято рішення від 18.07. 2019 року № 9694-р/пк-пз відмовити учаснику даної закупівлі ТОВ «ЕТАЛОН-АВТО» у задоволенні скарги.

Відповідно до Конституції України щодо дії закону по колу осіб інші рішення Антимонопольного комітету України, Окружного адміністративного суду м.Києва, зазначені у листі ТОВ «Чернігівський автозавод» мають індивідуально-конкретні приписи та не відносяться до діяльності групи централізованого господарського обслуговування навчальних закладів та установ освіти Херсонської області.

Стосовно необгрунтованих звинувачень щодо «дій окремих представників старої влади», Департамент звертає увагу на наступний факт. За рішенням Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.02.2018 року № 8-р/к визнано порушення ТОВ «Чернігівський автозавод» законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів). Відповідну інформацію включено до «Зведених відомостей про рішення органів Комітету про визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної, конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів) та накладення штрафу» та оприлюднено на сайті Антимонопольного комету України. Зазначений факт унеможливлює упродовж 3-х років участь ТОВ «Чернігівський автозавод» у процедурах закупівлі.

Департамент засвідчує, що його діяльність та підпорядкованих освітніх установ здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Вважаємо, що розміщенні матеріали в обласній газеті «Гривна» № 34 від 21 серпня 2019 року «Відкритий лист до Херсонської обласної державної адміністрації від колективу ТОВ «Чернігівський автозавод» містять ознаки некоректного викладання фактів, що може призвести до порушення принципів добросовісної конкуренції серед учасників.

Корисні посилання