Створення та функціонування ЦНАПів обговорили з представниками Мінекономрозвитку та Офісу реформ адмінпослуг

12.06.2019 16:05:09
Створення та функціонування ЦНАПів обговорили з представниками Мінекономрозвитку та Офісу реформ адмінпослуг

Сьогодні, 12 червня, відбулась нарада керівництва облдержадміністрації з представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Офісу реформ адміністративних послуг.
Під час наради було обговорено актуальні завдання та стан справ у сфері надання адміністративних послуг, отримання адміністративних послуг громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та будівництва центрів надання адміністративних послуг у зонах сервісного обслуговування перед контрольними пунктами в’їзду/виїзду в Херсонській області з метою спрощення доступу до адміністративних послуг для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.


Заступник директора Департаменту економічного та регіонального розвитку ОДА Олена Феодосієва поінформувала, що з метою забезпечення реформування системи надання адміністративних послуг в області на сьогодні створено та діють 25 центрів надання адміністративних послуг (далі - ЦНАПи), з них 18 – у районах при РДА, 4 – у містах при виконкомах рад, 2 – в ОТГ (Високопільській та Кочубеївській) та 1 - в селищі Новоолексіївка Генічеського району, адміністраторами яких протягом січня-березня 2019 року надано 134 748 послуг (в 3,4 раза більше аналогічного періоду минулого року), відмовлено в наданні послуг 2433 особам (в 1,5 раза більше) та проконсультовано 47632 особи  (в 1,8 раза більше).
Наразі в області послуги з оформлення та видачі паспортних документів можна отримати в 6 ЦНАПах області, а саме: Кочубеївській ОТГ, с. Новоолексіївка (Генічеського району), містах Каховка та Гола Пристань, а також Новотроїцькій та Олешківської райдержадміністраціях.


Центри надання адміністративних послуг будуються й оснащуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів.
Керівник проекту Офісу реформ адміністративних послуг Володимир Семеніхін зазначив:
«Ми проводимо консультації з обласними державними адміністраціями, аби зрозуміти, на якому етапі створення ЦНАПів в регіонах на сьогодні та яка допомога потрібно, аби послуги були доступними для людей географічно і з мінімальними чергами».


Директор Департаменту економічного та регіонального розвитку облдержадміністрації Сергій Суворов надав інформацію щодо створення ЦНАПів у зонах сервісного обслуговування перед контрольними пунктами в’їзду-виїзду в Херсонській області.
«Будівництво центрів надання адміністративних послуг з метою спрощення доступу до адміністративних послуг для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, не здійснюється на території КПВВ на даний час у зв’язку з тим, що будівлі сервісних центрів поки що не побудовані. Разом з тим, з метою зняття напруги та в умовах наявних ресурсів, обласною державною адміністрацією здійснено заходи щодо створення ЦНАПів у найближчих до КПВВ «Каланчак», «Чонгар» (Генічеський район) та «Чаплинка» населених пунктах», - зауважив Сергій Суворов.


Він також запропонував замість того, аби чекати побудови сервісних центрів для створення на їх базі ЦНАПів, запровадити функціонування мобільних центрів надання адмінпослуг на колесах. До того ж, керівник проекту Офісу реформ адміністративних послуг Володимир Семеніхін підтвердив, що така практика успішно реалізується в окремих областях України.


Вже завтра представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Офісу реформ адміністративних послуг особисто відвідають пункти в`їзду-виїзду Херсонщини й оглянуть місця, де заплановано створення центрів надання адміністративних послуг.Корисні посилання