Сучасні проблеми клінічної кардіології вивчали на конференції в ХДУ

05.12.2019 12:19:16
Сучасні проблеми клінічної кардіології вивчали на конференції в ХДУ

5 грудня в Херсонському державному університеті пройшла регіональна науково-практична конференція «Актуальні питання клінічної медицини для практикуючого лікаря» за темою «Сучасні проблеми клінічної кардіології». Студенти медичного факультету та практикуючі лікарі зібралися послухати доповіді директора Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрія Ромаскевича, головного експерта Департаменту з кардіології Олега Москаленка, гості з Одеського національного медичного університету, професора Олени Волошиної.

«Серцево-судинні захворювання займають дуже великий і вагомий відсоток в структурі захворюваності населення, а в структурі смертності - лідирують. На Херсонщині показник захворюваності складає 945 випадків на 100 тис. населення. Сьогодні перед нами стоять завдання з профілактики хронічних неінфекційних захворювань. Затверджено Національний та регіональний плани, де чітко визначено те, що ми повинні зробити для попередження серцево-судинних хвороб в області і профілактики ускладнень від них», - відкрила захід заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліна Бондарева.

Участь в заході взяли керівники вузу: ректор ХДУ Олександр Співаковський, проректори Оксана Лаврикова та Наталія Тюхтенко. «Ключовим елементом роботи університету є формування майбутнього покоління тих людей, які будуть захищати головне національне досягнення України – здоров’я людей. Ця конференція є спільним майданчиком для тих, хто вже займається лікарською справою, та тих, хто повинен отримати відповідну кваліфікацію», - зазначив Олександр Співаковський.

Виконуюча обов’язки декана медичного факультету Ірина Глущенко розповіла про факультет: «Ми були створені 2 роки тому. За спеціальністю «Медицина» на 1 і 2 курсі навчається загалом 35 осіб. Зараз до нас переводяться з інших медичних закладів. Навчання за усіма предметами, що зафіксовані в навчальному плані і мають медичне і практичне спрямування, ми проводимо на базі клінічних лікарень».

Доповіді Олега Москаленка та Олени Волошиної стосувалися практичних моментів лікування серцево-судинних захворювань, вибору медикаментозних засобів, змін у Європейських рекомендаціях щодо терапії.

Ситуацію з серцево-судинною захворюваністю, на думку Юрія Ромаскевича, можна кардинально змінити за умови зниження кількості солі та цукру в раціоні і приділяючи увагу раціональній руховій активності: «Зниження споживання солі нижче 5 г на добу призводить до зниження кількості смертей у світі на 2,5 мільйонів людей щороку. Зниження споживання цукру врятує життя 1,5 мільйонам людей, а раціональна рухова активність – 4 мільйонів».

 

Корисні посилання