Трагічна ситуація на птахофабриці «Чорнобаївське» на контролі облдержадміністрації

03.06.2019 13:09:12
Трагічна ситуація на птахофабриці «Чорнобаївське» на контролі облдержадміністрації

Сьогодні, 3 червня, в обласній державній адміністрації відбулась розширена нарада під керівництвом т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитра Бутрія щодо координації спільних дій у розслідуванні трагічного випадку, який стався на птахофабриці «Чорнобаївське» у селі Східне Білозерського району. За результатами наради також провели прес-брифінг.

Так, у п’ятницю, 31 травня, на птахофабриці загинуло двоє людей. Один із чоловіків – співробітник підприємства, інший – співробітник охоронного агентства, яке працює із птахофабрикою за контрактом.

У цей же день було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 272 «Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою» Кримінального кодексу України. У ході слідства призначено ряд експертиз і до суду подано клопотання про тимчасовий доступ до документів підприємства. Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції Херсонської області Артур Мєріков.

Директор філії «Чорнобаївське» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» Андрій Чірков прокоментував подію:

«Працівник цеху очисних споруд і охоронець фірми, з якою співпрацює підприємство, потрапили у каналізаційний колодязь та отримали травми несумісні з життям при невизначених обставинах, тому наразі створено спеціальну комісію, яка ретельно вивчатиме дану справу. Керівництво птахофабрики максимально бере на себе фінансову відповідальність за наслідки трагедії на підприємстві».

Директор Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Юрій Попутько зазначив, що у березні цього року мала відбутися планова перевірка птахофабрики, але підприємство екоінспекцію до її здійснення не допустило. Окрім того, введених в експлуатацію очисних споруд на території філії «Чорнобаївське» ПАТ «Агрохолдинг Авангард» не існує, як і дозвільних документів на викиди в атмосферне повітря навколишнього середовища.

 

Головним управлінням Держпраці у Херсонській області утворено комісію, яка займатиметься встановленням причин і дій, через які на ПАТ «Агрохолдинг Авангард» загинули люди. Про це поінформував заступник начальника Головного управління Держпраці в області Володимир Бондарчук:

«Наразі, відповідно до чинного законодавства, управління Держпраці Херсонщини очікує погодження про дозвіл роботи комісії від Державної служби України з питань праці. Комісія працюватиме впродовж десятиденного строку».

Т.в.о. голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій зауважив:

«Розслідування даної справи проходитиме під постійним контролем керівництва облдержадміністрації та правоохоронних органів. Виказуємо глибокі співчуття родичам загиблих і запевняємо, що трагедія не залишиться без уваги, а птахофабрику чекає ряд перевірок щодо правомірності й належного порядку функціонування підприємства».

Керівництво птахофабрики «Чорнобаївське», у свою чергу запевнило, що відкрите до співпраці, готове надати дозвільні документи й проводити перевірки підприємства.Корисні посилання