Триває пошук кандидатів у патронатні вихователі

13.09.2019 07:20:15
Триває пошук кандидатів у патронатні вихователі

 

З метою забезпечення захисту прав дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками, надання їм та їхнім сім’ям послуг, спрямованих на повернення в рідні сім’ї відповідно до найкращих інтересів дітей Нововоронцовським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ( далі – Центр) проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо пошуку кандидатів у патронатні вихователі.

Адже на сьогодні патронатні сім’ї є вагомою альтернативою дитячим притулкам, інтернатам та сприяють захисту прав дитини і щонайперше – на виховання у родинному середовищі.

Вимоги до потенційних вихователів досить високі. Й однією з таких вимог є вміння виховання дітей, надання своїм вихованцям вчасної й кваліфікованої допомоги у разі виникнення проблемних ситуацій, нещасних випадків. Патронатний вихователь – це робота, за яку Держава щомісяця виплачує грошове забезпечення на рівні 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

Так, 11 - 12 вересня 2019 року працівниками Центру проведено зустрічі з даного питання з трудовими колективами Осокорівської ЗОШ та стаціонарного відділення комунального закладу «Нововоронцовський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)». Під час бесіди учасники отримали роз’яснення: хто такий патронатний вихователь і хто може ним стати, які основні завдання патронатних вихователів, які в них права та обов’язки. Також обговорювалось багато інших питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням таких сімей.

У підсумку зустрічі було зазначено, що лише спільними зусиллями патронатних вихователів, соціальних працівників, батьків та інших родичів дітей, що потрапили у скруту, можливе створення найкращих умов для зростання дітей та подолання складних життєвих обставин, що можуть спричинити остаточне розлучення дитини з батьками та позбавлення останніх батьківських прав.

Корисні посилання