- Головна
- ОДА інформує
- Управління туризму та курортів
- Туристично-мистецький проєкт «ХерсонщинаНеймовірна в живописі»
Туристично-мистецький проєкт «ХерсонщинаНеймовірна в живописі»
31.12.2021 10:24:24Щоб подарувати жителям, майбутнім гостям області заряд позитиву і надихнути на створення особистого календаря подорожей на 2022-й рік управління туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації спільно з Херсонським художнім музеєм ім. Олексія Шовкуненка реалізували святковий туристично-мистецький проєкт «#ХерсонщинаНеймовірна в живописі».
Протягом декількох тижнів ми знайомили користувачів соціальних мереж Facebook та Instagram з художніми творами, присвяченими мальовничим локаціям Херсонської області. Пропонуємо згадати всі роботи, представлені в рамках виставки, та ще раз насолодитися красою нашого краю, відображною через призму художньої творчості.
Чуприна. В.Г. Народний художник України. Станіславські кручі.
Цей твір належить одному з найвідоміших українських художників Володимиру Чуприні, який народився на Херсонщині. На своїй дачі у с. Станіслав майстер писав багато краєвидів, використовуючи найскладнішу техніку акварелі.
Станіславські скелі, кручі, Херсонські гори та навіть Херсонський Гранд Каньйон. Такі промовисті назви закріпилися за ландшафтним заказником.
Це справжнє місце сили, локація, що дозволяє втекти від міської метушні та відпочити душею. Саме тут відомий український співак Кузьма Скрябін знімав кліп на пісню популярну пісню «Місця щасливих людей Кузьми Скрябіна.
А для тих, хто полюбляє більш активний та насичений відпочинок місцеві підприємці пропонують прогулянки на байдарках, польоти на парапланах, екстрим-тури на позашляховиках та дегустацію крафтових козиних сирів.
Піхуля. В.М. Сиваш. Захід сонця.
Віталій Піхуля –справжній романтик, родом з Генічеська. Поєднуючи медичну освіту із захопленням мистецтвом і краєзнавством, ця людина дуже багато зробила для свого краю.
Затока Сиваш –дивовижний природний об’єкт, подібних якому у світі існують лише 3: затока Кара-Богаз-Гол в Туркменії, Велике солоне озеро у США та Мертве море в Ізраїлі.
Вода затоки відзначається великим ступенем солоності — до 87% та багатим набором мікроелементів. Сиваська рапа має багато лікувальних властивостей і активно використовується в косметології та медицині.
Курнаков Г.В. Заслужений діяч мистецтв України. Херсонщина. Хмари над степом.
Тонкий майстер пейзажу, Георгій Курнаков завжди міг чудово передати перехідні
стани природи, вловити її особливий настрій та дихання.
Херсонщина – край мальовничих локацій, що дарують справжню естетичну насолоду та умиротворення. Ось, наприклад, степ – хіба не ідеальне місце для медитацій, неспішних прогулянок, пікніків чи фотосесій?
Курнаков Г.В. Море в Скадовську.
Море в Скадовську Георгія Курнакова – радісне, лагідне та привітне. Воно просякнуте літнім сонцем і теплом. Художник майстерно передав своє відчуття від моря, запрошуючи нас у вир бірюзових хвиль.
Скадовськ – курорт державного значення, що розкинувся на березі Джарилгацької затоки. Через теплі й мілкі води затоки місто часто називають дитячим курортом. Тут знаходиться велика кількість дитячих таборів, пансіонатів, санаторіїв та готелів. Відпочивальники приїздять до Скадовська за гарним та комфортним пляжним відпочинком, щоб оздоровитися, пройти терапевтичні курси, що пропонують місцеві санаторії, та зміцнити імунітет. Однак, сумувати тут ніколи не доводиться, адже в місті можна знайти багато розваг на будь-який смак.
Машницький В.В. Залізний Порт.
Твори художника В’ячеслава Машницького відзначаються майже фотографічною правдивістю, з якою стоїть досвід професійного художника та спостережливість справжнього жанриста, майстра сучасної побутової картини.
За цим населеним пунктом давно і міцно закріпився статус молодіжного курорту, адже довга місцева набережна просто всіяна розважальними закладами та ресторанами. Чотири кілометр берегової лінії ваблять туристів глибоким відкритим морем, а вже на західній околиці села починається зона Чорноморського біосферного заповідника. У Залізному Порту працює велика кількість готелів та пансіонатів, а чисте море, поєднане з морем розваг, робить його найбільшим конкурентом усіх чорноморських курортів.
Між іншим, зимова прогулянка до моря також завжди хороша ідея!
Онлайн-проєкт реалізується у співпраці з Херсонським художнім музеєм ім.Олексія Шовкуненка.
Машницький В.А. У Генічеській затоці.
Валерій Машницький (батько) надихався пейзажами теплої Генічеської затоки, знаходячи особливі фарби для відображення краси цього природного шедевра.
Сонячне місто на узбережжі Азовського моря давно полюбилося туристам. Тепле Азовське море, чисте цілюще повітря, велика кількість овочів та фруктів, затишні готелі та розважальні заклади з якісним обслуговуванням щороку приваблюють сюди тисячі відпочивальників.
А зовсім поряд розкинувся легендарний острів Бирючий, що знаходиться на території Азово-Сиваського національного природного парку, що продемонструвати унікальне «місце сили» на телеекранах усієї України. Острів називають «ноєвим ковчегом», тому що його заселяють рідкісні види птахів і тварин, котрих на материковій частині не зустрінеш. Саме тут турист може відчути себе справжнім відлюдником, адже навколо – тільки незаймана природа, сонце, аромати трав, шепіт вітру та шум прибою.
Онлайн-проєкт реалізується у співпраці з Херсонським художнім музеєм ім.Олексія Шовкуненка.
Чуприна. В.Г. На Лимані.
Дніпровський лиман – місце, що зберігає зв’язок з різноманітними подіями історії, починаючи від античності й до козацьких часів. Тут завжди спокійно, тихо й атмосферно.
Окрім того, Херсонщина – край давніх традицій, однією з яких є рибальство. Цей вид активності доступний у будь-яку пору року людям різного віку та не вимагає складних знарядь праці, великої фізичної підготовки. А риболовля на мальовничому березі лиману – окремий вид задоволення. Тож «Відмінного кльову і швидкого улову!»
Онлайн-проєкт реалізується у співпраці з Херсонським художнім музеєм ім.Олексія Шовкуненка.
Оснач.О.В. Весняний ранок. Плавні
Серед херсонських художниць-жінок, яскравістю колориту та патріотичним світовідчуттям вирізняються твори Оксани Оснач, яка поєднує творчу роботу з викладанням живопису у своїй власній студії.
Природа щедро обдарувала Херсонщину, створивши без перебільшення неймовірно гарні місця. Тільки тут ви зможете побачити, як могутній Дніпро ділиться на десятки річечок та рукавів, утворюючи чисельні озерця та острівки в обіймах яскраво-зелених плавнів. Будиночки, що розкинулися в Дніпровських плавнях, давно називають Херсонською Венецією – тут замість доріг справжня річка.
Дніпровські плавні в межах Херсону креативно величають херсонською Амазонією. Під час подорожі на човнах чи прогулянок на байдарці у смарагдових заводях просто захоплює подих.
Онлайн-проєкт реалізується у співпраці з Херсонським художнім музеєм ім.Олексія Шовкуненка.
Штирмер Л.Ш. Весна на Дніпрі.
Лазар Штирмер – художник ліричного світовідчуття і водночас апологет суворого стилю. Проте залишаючись на одинці з природою його пензель, як і серце, тане у ніжних і прозорих фарбах живопису.
Весна – одна з найпрекрасніших пір року, що дарує нове натхнення. Прогулянка квітучим весняним берегом Дніпра – чудова ідея для маленької подорожі.
Биков А.Ф. Річка Тягинка.
Анатолій Биков, уродженець Херсонщини і справжній співець Південного краю. Його краєвиди вражають своєю правдивістю, точним відображенням бурхливих станів природи, стриманим «херсонським» колоритом, суворим епічним духом.
Річка була свідком багатьох історичних подій. Так, в селищі Тягинка знаходиться пам’ятка архітектури та історії XIV-XVI століття – фортеця Тягин.
Фрагменти стін оборонної споруди збереглися на березі біля старого сільського мосту. На честь 500-ї річниці українського козацтва та території городища було встановлено пам’ятний знак «Козацька Слава» — високу колону вінчає фігура Св. Архістратига Михаїла.
Петров Г.П. Дощова вулиця в Херсоні.
Дощовий Херсон, обриси якого наче розчиняються у стихії, зачаровує глядача. Георгій Петров, один з найталановитіших майстрів акварелі, щиро надихався буденними та звичними міськими мотивами, знаходячи в них високу поезію.
Обласний центр, що розкинувся на мальовничому березі Дніпра, привертає увагу туристів архітектурою старого міста в неокласичному, модерному й еклектичному стилях, вражаючими колекціями художнього, краєзнавчого та літературного музеїв, старовинними храмами, цікавими гастономічними закладами.
Петров Г.П. Північна брама Херсонської фортеці.
Ніжні, прозорі тони акварелі по-мокрому вимальовують силуети старовинної Херсонської фортеці, з якої починалося кілька століть тому наше рідне місто. Сьогодні це один з найголовніших туристичних об’єктів Херсона.
Херсонська фортеця була збудована наприкінці ХVIIІ століття. Твердиню оточували глибокий рів та масивний вал, а особлива форма дозволяла солдатам вести вогонь з будь-якої точки. Проте, за час існування вона не брала участі у жодній військовій баталії.
До наших днів із фортечних споруд зберіглися північні та західні ворота, невелика частина валу. Залишки херсонської фортеці гармонійно влилися в однойменний парк, який дуже люблять відвідувати херсонці.
Онлайн-проєкт реалізується у співпраці з Херсонським художнім музеєм ім.Олексія Шовкуненка.
Заставський В.Я. Катерининський собор.
Херсонський графік, майстер гравюри Володимир Заставський відбирає для своїх творів найхарактерніші споруди міста, які б могли бути його впізнаваним символом. До них відноситься Свято-Катерининський собор, місце поховання засновника Херсона князя Григорія Потьомкіна та серце колишньої херсонської фортеці.
Свято-Катерининський собор в Херсоні — видатна пам’ятка XVIII ст. з монументальною дзвіницею, що зведена в 1781-86- му роках на місці дерев’яної Михайлівської церкви на території колишньої Херсонської фортеці. Собор виконаний в стилі раннього класицизму з використанням мотивів балканської середньовічної архітектури.
Курнаков Г.В. Восени в Гідропарку
Для своїх робіт Георгій Курнаков зазвичай використовував невеличкий формат, але кожну таку мініатюру він наповнював правдивим змістом і вишуканою виразністю кольорової гами.
Херсонський гідропарк в різні пори року створює безліч варіацій для творчості спостережливого, уважного живописця, водночас він є улюбленим місцем відпочинку для багатьох мешканців міста.
Між іншим, на території гідропарку знаходиться зоокуточок, де можна побачити єнотів, лисиць, фазанів, павичів та лебедів.