У Бериславі святкували Масляну

18.02.2015 16:20:46
У Бериславі святкували Масляну
Сьогодні учні 4 –А класу Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 побували на справжнісінькому українському ярмаркові, на якому відбулися проводи Старої Зими та зустріч Дівчини – Весни -Масляна. Діти одягнені  у святкові українські костюми, яскраво та тематично прикрашена зала, привнесла  атмосферу святкового настрою. 
           
Приємно відзначити, що батьки з радістю відгукнулися та активно долучилися до ярмарку, приготувавши справжні українські страви: вареники, млинці, деруни, запашну випічку. Увесь цей крам, як і годиться, подавався в українських макітрах та у глиняних глечиках та горщиках. Після святкової програми усі учасники та гості ярмарку поласували  смачненьким. 
           
Довідка: За традицією в Україні, в Масляний тиждень люди проводжають зиму й обрядами зустрічають весну, як відомо, кожен день цього святкового тижня має свою назву.  Хоча обряди свята і мають язичницьке коріння, проте зараз це все ж православне свято. Згідно з традиціями, Масляна 2015 порадує нас – млинцями, крім цього протягом тижня дозволяється їсти молочні продукти, рибу та вершкове масло, від чого і з’явилася назва ”Масляна“.

Корисні посилання