У День захисника України в Нижніх Сірогозах відкрили пам’ятний знак вшанування подвигу учасників АТО та загиблих

16.10.2018 06:57:17
У День захисника України в Нижніх Сірогозах відкрили пам’ятний знак вшанування подвигу учасників АТО та загиблих

Слава Україні!

Саме з цих слів, які нещодавно стали офіційним привітанням військових в Україні, розпочались урочисті заходи з нагоди святкування Дня захисника України, що проходили 14 жовтня на центральній площі селища Нижні Сірогози.

Вшанувати подвиг учасників АТО, які проживають на території району, а також ветеранів Другої світової війни, на площі зібралися  жителі районного центру та інших населених пунктів району. Завітали й почесні гості: народний депутат України Хлань Сергій Володимирович, голова районної державної адміністрації Павлов Павло Семенович та голова районної ради Яців Іван Григорович, голова селищної ради Грушко Олександр Федорович, почесні громадяни району, вчорашні воїни – демобілізовані герої-атовці, з бойовими нагородами на одязі,  вирізнятися серед інших, родини загиблих учасників АТО, військові, воїни-Афганці, трудові колективи районних служб, установ та організації, а також громадськість.

Сьогодні, 14 жовтня, відбувалася знаменна подіяв житті мешканців району.УДень захисника України та  свято Покрови Пресвятої Богородиці, відбудеться відкриття пам’ятного знакувшанування подвигу учасників АТО та загиблих.

Виступаючі перед присутніми, народний депутат України Хлань Сергій Володимирович привітав захисників України, побажав їм добра, щастя, благополуччя кожній родині, а також довголіття ветеранам, успішної служби солдатам і офіцерам та щоб це свято відважних і патріотичних людей завжди було мирним і радісним! Та подякував воїнам АТО за мирне життя у наших домівках.

Звертаючись до учасників АТО – захисників нашої держави, голова районної державної адміністрації Павлов Павло Семенович сказав, щоберучи участь у бойових діях на сході України, вони виявили глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, зробили усе можливе для захисту українських громадян, відстоюючи територіальну цілісність нашої держави.

«Сьогодні ми відкриваємо цей пам’ятний знак - знак вшанування славних синів українського народу, наших захисників України. І символічно, що саме у цей визначний день – День захисників України, відбувається ця історична подія в житті мешканців нашого району. Він присвячується відвазі сучасних воїнів, і є символом вашого подвигу, невичерпної мужності, героїзму та незламного духу. Цим знаком ми також віддаємо шану усім полеглим, яких немає поряд з нами, та вони продовжують жити в наших серцях! Ми завжди будемо пам'ятати про героїчні вчинки тих, хто не повернувся з війни. Адже герої не вмирають, допоки пам’ять про них живе. Вони віддали своє життя за своїх друзів, за кожного з нас. І ми повинні це пам’ятати та на прикладі їхнього життя виховувати майбутні покоління та  ділом доводити нашу вдячність.» - сказав голова районної державної адміністрації, подякував воїнам АТО за все, що вони зробили для нашого народу та побажав всім миру, здоров’я та злагоди.

Голова районної ради Яців Іван Григоровичтакож висловив слова вдячності всім борцям за незалежність, демократичні принципи та територіальну цілісність України, побажав миру, добробуту, злагоди та взаєморозуміння жителям району.

Привітав побратимів і командир тактичної групи «Таврія», полковник Соколов Андрій Васильович.

У виконанні Івана Федорця та Дмитра Венгловського пролунали чудові патріотичні пісні, які не залишили нікого байдужими. А юні декламатори – учениці Нижньосірогозької школи, прочитали патріотичні вірші та вручили матерям загиблих воїнів квіти.

Під час заходу, пам’ять полеглих земляків вшанували хвилиною мовчання. Троє Нижньосірогозців: , які загинули на Сході України, згадали поіменно: Анатолій Шилік, Віталій Драньчінков, Валерій Вахненко. Пригадали також і Сергія Тарасюка, який помер вже повернувшись додому.

Зворушливим моментом урочистого заходу стало саме відкриття пам’ятного знакувшанування подвигу учасників АТО та загиблих.Відкрили пам’ятний знак учасники АТО: Зайцев Максим Вікторович, Сафонов Олексій Миколайович, Фрисько Олександр Володимирович та Назаревич Олександр Романович.

Військові салютували! Глядачі аплодували! – пам’ятний знак відкрито!

Після чого, військові поклали гірлянду, присутні на заході –вінки та квіти до щойно відкритого пам’ятного знаку.

Даний захід стверджує важливу істину – “Герої не вмирають”. Ми повинні пам’ятати тих мужніх хлопців, що віддали своє життя заради нашої України та нас, заради нашого майбуття.

Ще довго люди не розходилися. Вони  підходили до пам’ятного знаку, щоб вшанувати подвиг захисників України. Це свідчить про те, що дане місце стане улюбленим для  жителів району, куди вони приходитимуть, щоб покласти квіти та віддати шану героям.

Дякуємо нашим захисникам за захист та мир у наших домівках!

Продовжилось святкування Дня захисника України у районному будинку, де художні колективи районного будинку культури, а також учні Нижньосірогозької ЗОШ влаштували святковий концерт.

 

Корисні посилання