У Генічеському районі відбувся просвітницький захід, присвячений 5-м роковинам анексії Криму Росією

19.03.2019 10:15:18
У Генічеському районі відбувся просвітницький захід, присвячений 5-м роковинам анексії Криму Росією

18 березня у селі Щасливцеве Генічеського району відбувся просвітницький захід до 5-х роковин анексії Криму Російською Федерацією.
Під час заходу лунали Державний Гімн України та Гімн кримськотатарського народу у виконанні академічного народного хору Чернігівської філармонії.
З промовою до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Олександр Воробйов, якій наголосив на тому, що російській окупаційній владі не вдасться приховати свої злочини від міжнародної спільноти, як не вдасться їй уникнути і заслуженої відповідальності.


Перед учасниками виступив також кримський історик Андрій Іванець. Він пригадав події 2014 року у Криму, через які був змушений переселитися на материкову частину України, та говорив про порушення прав людини на окупованій території.


«Всі ці роки кожен день, кожну секунду ми боремося за повернення нашої землі. Кожен день ми, наші партнери, робимо все можливе, і  неможливе, для того, щоб Крим повернувся до єдиної української родини. Росія намагається знищити Україну, але наша мета – зберегти нашу землю. Сподіваюся, що Гімн України і кримськотатарського народу звучатиме у кожному кримському місті, у кожному кримському селі. Крим – це Україна!», – звернув увагу у своїй промові керівник сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвинов.


На символічність обраного місця, присвяченого роковинам анексії Криму, звернув увагу і представник Чернігівської обласної держадміністрації.
«Сьогодні ми зібралися у символічний час у символічному місці. Арабатська Стрілка, де розташоване село Щасливцеве, географічно є частиною Кримського півострова, який рівно п’ять років тому був анексований Російською Федерацією. Саме з приводу трагічних роковин ми зібралися на території українського Криму. Ми приїхали сюди, щоб продемонструвати єдність і соборність України, рішучість і волю до боротьби за повернення Криму до складу України», – наголосив у своїй промові заступник директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Павло Веселов.


Організаторами просвітницького заходу виступили Міністерство інформаційної політики України, Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, громадська організація «Українська ініціатива» за сприяння Херсонської обласної та Генічеської районної державних адміністрацій, Щасливцевської сільської ради. Крім того, під егідою Мінінформполітики була привезена та передана до бібліотек населених пунктів Генічеського району тематична література.Корисні посилання