У Горностаївці учасники АТО зустрілися з військовими капеланами та волонтерами

24.05.2018 06:29:38
У Горностаївці учасники АТО зустрілися з військовими капеланами та волонтерами

Про ознаки постравматичного синдрому, що може розвинутися після демобілізації, адаптацію учасників антитерористичної операції до мирного життя та надання психологічної допомоги колишнім військовим, їх матерям і дружинам говорили сьогодні з учасниками АТО, які проживають у районі. Керівник центру допомоги учасникам АТО при райдержадміністрації Олександр Слісаренко запросив для проведення зустрічі військового капелана, волонтера Андрія Калиту. Спільно з однодумцями-волонтерами Ларисою Цигульською, представником всеукраїнської громадської організації “Побратими України” Максимом Барвою, які активно працюють з військовослужбовцями та їх родинами не тільки Херсонської області, а й України, обговорили проблему, що турбує суспільство — суїцидальні випадки, алко та наркозалежність, як наслідок постравматичного синдрому поміж учасників АТО.

Метою візиту до Горностаївки військових капеланів та волонтерки з міста Херсону стало бажання підтримки колишніх військових, налагодження з ними та членами їх родин комунікації через довіру і підтримку. Адже до початку конфлікту в Україні не існувало офіційного інституту військового капеланства. Проте священнослужителі працювали серед військових на волонтерських засадах. З початком бойових дій в Україні багато капеланів їхали у зону АТО, а також працюють у містах і селах всієї України. За мету мають виявлення і надання психологічної підтримки задля попередженню суїцидів, алко і наркозалежності та інших негативних впливів.. Тож у своєму зверненні організатори заходу намагалися інформувати учасників АТО про свою діяльність та закликали не бути байдужими до тих, хто переносить страждання, пов’язані із проявами постравматичного синдрому, наголосивши, що будь-які проблеми можна і треба вирішувати. Для цього необхідно проявляти увагу до ближнього, друзів чи знайомих, а в разі необхідності звернутися за допомогою психологів-військових капеланів.

Зустріч, що відбулася 23 травня у приміщенні районного центру зайнятості, відвідали також голова районної ради Сергій Карпеченко, військовий капелан і волонтер Анатолій Пономарьов, Фазел Манан. Спільно з учасниками АТО обговорили питання виділення земельних ділянок військовим, санаторно-курортного лікування і відпочинку, а також залучення колишніх військових до написання грандів на виділення коштів від міжнародних організацій. Один з позитивних прикладів волонтерка Лариса Цигульська навела досвід соціального підприємництва учасників АТО Білозерського району — відкриття місцевої піцерії. Зважаючи, що у нашому районі є великий потенціал серед учасників АТО, вона закликала об’єднуватися задля спільної справи та, за підтримки влади і волонтерів, відкривати свої “власні” справи. Фазел Манан зазначив, що учасниками АТО вже підготовлені та знаходяться на розгляді три бізнес проекти.

Олена Кравченко, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації поінформувала про можливість санаторно-курортного відпочинку за рахунок коштів державного бюджету, наразі право вибору місця лікування та відпочинку надається учаснику АТО. Голова районної ради Сергій Карпеченко поінформував про стан підготовки до літнього періоду, а саме відпочинку на березі Азовського моря учасників АТО та членів їх сімей за програмою, що вже декілька років передбачає безкоштовне проживання у літньому будиночку на березі моря.

Сергій Васютін, учасник АТО запропонував організаторам заходу запровадити новий напрямок роботи, що передбачає спілкування та підтримку дружин колишніх військових, зауваживши, що вони також потребують уваги. Тож військовий капелан Андрій Калита запропонував провести семінар-тренінг за участі фахівців із м. Київ на початку червня цього року для дружин і матерів учасників АТО. Таку ініціативу підтримав голова районної ради Сергій Карпеченко, запропонувавши розглянути можливість участі у цьому семінарі-тренінгу матерів і дружин військових, що проживають на території сусідніх Великолепетиського, Нижньосірогозького районів.

В свою чергу, учасники АТО висловили певну занепокоєність через відсутність активної роботи районної громадської організації Спілки учасників АТО, зауваживши на низьку активність самих учасників АТО, які проживають у районі. Про це свідчила і низька участь у заході, на зустріч прийшли 4 учасника АТО.

Насамкінець учасники заходу відзначили соціальну значимість роботи військових капеланів і волонтерів, які відгукуються на прохання військових, організовуючи спільно з представниками влади різноманітні проекти, залучають міжнародні фінансові групи грантових проектів, переймаються організацією відпочинку військових та членів родин.

Корисні посилання