У Херсоні обговорили пришвидшення відновлення світла в звільнених населених пунктах області 

24.01.2023 11:38:48
У Херсоні обговорили пришвидшення відновлення світла в звільнених населених пунктах області 

За дорученням Президента Володимира Зеленського, у Херсоні відбулося засідання Робочої групи щодо пришвидшення темпів ліквідації наслідків пошкоджень об’єктів критичної енергоінфраструктури на Херсонщині. 

Провів засідання перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко, участь взяли представники ДСНС, ОВА, Укравтодору та компаній енергосектору.

Нині над відновленням електропостачання на Херсонщині працює 35 бригад – це 165 робітників та 59 одиниць техніки. Допомагають енергетики з Чернівціобленерго, Житомиробленерго, Рівнеобленерго, Кіровоградобленерго та Прикарпаттяобленерго.

На сьогоднішній ранок зі світлом 87 звільнених населених пунктів області. Понад півтори сотні – досі не мають електропостачання. Це близько 72 тис. абонентів, які залишаються без світла.   

Основні причини, що впливають на темпи відновлення електропостачання, – замінованість територій, вщент знищена енергоінфраструктура області та постійні російські обстріли. 

"Наші люди не мають місяцями сидіти без світла. Тому зараз усі спільно працюємо, аби нарешті повернути світло в оселі жителів Херсонщини. Для прискорення відновлення електропостачання до області мають прибути додаткові бригади енергетиків", - наголосив начальник Херсонської ОВА Ярослав Янушевич. 

Разом із Міненерго команда Херсонської ОВА опрацьовує питання отримання областю генераторів, що дозволять відновити централізоване водопостачання в тих населених пунктах, де ще немає світла. Також енергетичний хаб Міненерго надаватиме для робіт із відновлення світла на Херсонщині необхідну матеріальну допомогу. 

Ярослав Янушевич надав доручення “Херсонобленерго”, аби вони розробили графік підключенням до електроживлення населених пунктів області. Цей план має містити чіткі терміни та бути в публічному доступі, аби кожен житель Херсонщини знав, коли в його населеному пункті відновлять світло. 

Дотримання цього графіку контролюватиме Робоча група. Зокрема, її представники постійно працюватимуть на Херсонщині. Надалі засідання проводитимемо щотижня.Корисні посилання