У Херсоні презентували фільм та книгу, присвячені жертвам Голодомору й політичних репресій в Україні

09.07.2019 13:31:39
У Херсоні презентували фільм та книгу, присвячені жертвам Голодомору й політичних репресій в Україні

З тривогою в голосі, а інколи навіть зі сльозами на очах 09 липня у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара згадували страшні події Голодомору 1932-33 років та часи політичних репресій в Україні.

Ініціативна група з міста Миргорода під керівництвом журналіста-історика Миколи Марченка презентувала херсонцям аматорський документальний фільм «Миргородський притулок – табір смерті». Кінострічка розповідає про долю дітей, які під час Голодомору 1932-33 років залишилися сиротами та боролися з голодною смертю.

Керівник проекту Микола Марченко поділився власними спогадами з дитинства, пов’язаними із свідченнями очевидців Голодомору. Та звернув увагу присутніх на фотовиставку, в якій відображено копії документів 30-х років та моменти життя селян тих часів.

Також під час заходу було представлено книгу «Історія в документах», в якій мовою архівних документів автор Микола Марченко розповідає про страшні дні фашистської окупації 1941-1943 рр. у центральній частині України. До книги додаються копії справжніх газет українською мовою, які виходили під час окупації, та наукова розвідка «Спецповідомлення СД, СС, НКВС».

Трагічні факти про Голодомор 1932-33 рр та часи політичних репресій в Україні, про які йшлося під час презентації, не залишили нікого з присутніх байдужими. Більш детально ознайомитися з працею «Історія в документах» тепер можна в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара, якій автор подарував декілька примірників своєї книги.

Корисні посилання