У Каховці побудують комплекс з виробництва добрив

18.09.2018 12:06:27
У Каховці побудують комплекс з виробництва добрив

18 вересня у м. Каховка відбулося виїзне засідання робочої групи щодо реалізації проекту будівництва комплексу ТОВ «ТерраТарса Україна».
Серед присутніх на заході були голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, генеральний директор ТОВ «ТерраТарса Україна» Андрій Гоголев, представники підприємства та інші члени робочої групи.
Інвестиційний проект, вартістю 18,3 млн доларів США, передбачає будівництво комплексу для приймання, зберігання, змішування та фасування мінеральних добрив, що включає в себе:
- сучасну агрохімічну лабораторію;
- складські приміщення площею 13 000 м2;
- завод з виробництва високоякісних хімічно чистих добрив за стандартами SQM:
- рідкі мінеральні добрива (3 млн л/рік);
- кристалічні мінеральні добрива (15 000 т/рік).

Генеральний директор ТОВ «ТерраТарса Україна» Андрій Гоголев ознайомив присутніх з історією підприємства та наголосив, що товариство є найбільшим виробником NPK добрив у світі. Основне виробництво розташоване в Нідерландах.
Станом на 01 серпня 2018 року чисельність працівників підприємства становить понад 60 осіб. Протягом 2017-2018 років створено 24 нових робочих місця, а в поточному році до зведеного бюджету держави сплачено 74 млн грн.

                         

Голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв подякував директору підприємства Андрію Гоголеву за послідовну інвестиційну політику, яка підтверджує, що на Херсонщині сприятливий клімат для іноземного бізнесу, не дивлячись на сусідство з агресором.
«У минулому році Херсонщина посіла перше місце в національному рейтингу за показниками залучення капітальних інвестицій та сьоме - за темпами приросту прямих іноземних інвестицій. І обласна влада активно здійснює роботу щодо налагодження співпраці з бізнесом із закордону. Упевнений, невдовзі компанія «ТерраТарса» стане ще одним прикладом успішної співпраці між бізнесом і владою на Херсонщині», - наголосив Андрій Гордєєв.

                        


Реалізація такого масштабного проекту потребує підтримки місцевої влади на кожному етапі впровадження, тому було вирішено укласти Меморандум про співпрацю між обласною державною адміністрацією і товариством «ТерраТарса Україна» та створити робочу групу із супроводження будівництва комплексу, до складу якої входять представники місцевих органів влади та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Це дозволить у рамках чинного законодавства усунути будь-яку проблему в процесі будівництва. 
Підписати Меморандум планується під час Міжнародного форуму «Таврійські горизонти», який відбудеться 21 вересня у Києві.
Голова райдержадміністрації Валерій Салтиков запевнив, що місцева влада гарантує всебічне сприяння розвитку підприємств на Каховщині.
А сьогодні ж, 18 вересня, символічне залиття бетонної основи дало старт будівництву комплексу ТОВ «ТерраТарса Україна».


                             

Першу чергу заводу з виробництва рідких добрив потужністю 60 тис літрів в день (100 тис літрів буферного зберігання) планується ввести в експлуатацію у грудні 2018 року. Обсяг інвестицій становить 7 млн доларів США.
Нагадаємо, що у вересні 2017 року в м. Каховка було відкрито агрохімічну лабораторію «Терралаб». Обсяг інвестицій – 500 тис доларів США. Це єдина в Україні лабораторія, яка може зробити аналізи ґрунтів, води, добрив та рослин на рівні найсучасніших лабораторій Америки й Німеччини.Корисні посилання