У Каланчацькій загальноосвітній школі № 1 четверо школярів отримали паспорти нового зразка

08.02.2016 13:16:40
У Каланчацькій загальноосвітній школі № 1 четверо школярів отримали  паспорти нового зразка

Паспорти нового зразка – ID-картки були вручені чотирьом учням Каланчацької загальноосвітньої школі № 1. Загалом по району їх отримають 13 учнів загальноосвітніх шкіл.

08 лютого 2016 року голова Каланчацької районної державної адміністрації                 Ганна Загорулько разом із заступником голови районної державної адміністрації Ольгою Шендрик, начальником відділом освіти районної державної адміністрації Анастасією Калініною та Світланою Крайнюк, завідувачем Каланчацького районного сектору УДМС України у Херсонській області вручили чотирьом старшокласникам паспорти нового зразка. Ганна Загорулько привітала хлопців та дівчат, що вони перші в районі отримують паспорти нового зразка: «Це не паспорти-книжечки з вклеєними фотокартками, а новий паспорт у вигляді ідентифікаційної картки з чипом, на який можна внести будь-яку ідентифікаційну інформацію. Україна переходить на нові рейки як ідентифікації громадянина, так і формування нових баз даних», – підкреслила вона.

Як відомо, із 11 січня цього року міграційною службою по всій території України розпочато безкоштовне оформлення нових паспортів громадянина України у формі картки для громадян, які досягли 16-річного віку та оформлюють його вперше.

Учні Каланчацької загальноосвітньої школи № 1 Олена Костецька, Вікторія Гарасюта, Владислав Гриценко та Андрій Норик отримали свій перший основний документ та стали повноправними громадянами нашої держави.

Світлана Крайнюк розповіла, що паспорт громадянина України у формі картки відповідає найсучаснішим міжнародним стандартам у сфері безпеки документів і відкриває можливості для отримання різноманітних адміністративних послуг онлайн, використання електронних сервісів у банківській, страховій та інших сферах. Крім того, ІD-картка є більш зручною та зносостійкою, ніж паперовий аналог у вигляді книжечки. У терміновому порядку паспорти нового зразка виготовлятимуть за десять днів, у звичайному – за місяць. До ІD-картки додаватиметься довідка про реєстрацію. Паспорти нового зразка видаються на 10 років, потім їх потрібно міняти.

Корисні посилання