У Кам'янському НВК розпочав роботу Всеукраїнський проект «JuniorZ»

25.01.2018 14:57:56
У Кам'янському НВК розпочав роботу Всеукраїнський проект «JuniorZ»

Семінар на тему впровадження 32 нових видів спорту в уроки фізкультури зібрав вчителів з усього району та поклав початок спортивних захоплень школярів всієї України!

На початку року за підтримки Міністерства науки і освіти започатковано Всеукраїнський проект «JuniorZ» – «Спортивний рух Олександра Педана». Термін реалізації Проекту – 2018-2020 роки. Участь у Проекті, яка є безкоштовною, за бажанням можуть взяти заклади загальної середньої освіти, окремі учні та учителі фізичної культури. Основними напрямками Проекту є популяризація здорового способу життя серед учнів із залученням опініон-лідерів,  популяризація варіативних модулів з фізичної культури у закладах загальної середньої освіти,  створення платформи, яка буде об’єднувати дитячі спортивні течії та ін.

«Якщо Ти готовий діяти заради змін всіх і кожного, легкий на підйом, готовий навчатися та запроваджувати нові варіативні модулі з фізичної культури, нові форми роботи, нові ідеї, нові проекти - тоді Тобі до нас. Наша команда професіоналів чекає на Тебе!», - закликає ініціатор проекту Олександр Педан.

Ініціативу підхопила креативний вчитель фізкультури Кам'янського НВК Олена Шаніна: після семінару від «JuniorZ» у Хмельницькому, вона вирішила ознайомити з новою методикою по варіативним модулям і своїх колег з Каховського району. З цією метою  організувала на базі навчально-виховного комплексу Всеукраїнський семінар для вчителів фізичного виховання за підтримки Міністерства освіти і науки та спортивного руху Олександра Педана «JuniorZ», який і  відбувся 17 січня.

«Я хочу показати всім учням, наскільки легко зробити уроки фізкультури цікавим для дітей! На жаль, дітям не цікаво на уроках фізкультури. Стандартні модулі, одні й ті ж контрольні норми не дають дітям творчо розвиватися. Шкільна програма розрахована на загальне розвиток учнів, а не на спорт високих досягнень. Я впевнена, що введення творчих модулів відкриє можливість дітям бути активними, розкутими та цілеспрямованими. У своїй школі я почала займатися учнями чирлідингом на перервах і в якості розминки. Дітям це дуже подобається! Я бачу, як кожне тренування надає їм упевненості і збільшує коло спілкування», - поділилася Олена новацією та її першими результатами.

Це була дійсно важлива подія, оскільки проект вперше впроваджується не в міській, а сільській школі. Учасників семінару привітали голова районної ради Тетяна Тертична, заступник глави райдержадміністрації Ольга Вакулич, начальник районного відділу освіти Тетяна Калініченко і Кам'янський сільський голова Алла Федай. В їхніх словах звучала гордість за те, що Каховщина є лідером не лише у сільськогосподарській галузі, а й у впровадженні новітніх технологій у розвитку освітянської галузі. І водночас - запевнення у тому, що буде докладено всі зусилля для поширення проекту і в інших школах району.

В рамках семінару було розглянуто шляхи впровадження та популяризації 32 модулів з нових видів спорту на уроках фізкультури, які  додано до навчальної програми, затвердженої Міністерством освіти і науки на 2017-2018 рр. з предмету «фізична культура». Вчителі фізкультури відтепер зможуть викладати, окрім стандартних видів спорту, і такі як: петанк, чирлідинг, самбо, хортинг, аеробіка, флорбол тощо.

У семінарі взяли участь науковий співробітник Інституту модернізації змісту освіти Галина Коломоєць з Київського «Інституту модернізації змісту освіти», завідувач кафедри теорії і методики виховання Херсонської академії неперервної освіти Сергій Моїсеєв, Ілля Чумак з Федерації Фрізбі,  Президент Херсонської обласної федерації дзюдо та самбо Володимир Шадрін з синами.

Всі разом вони провели презентацію деяких варіативних модулів. Наприклад, петанк – командна гра з кулями. Її особливість полягає в тому, що вона є доступною для всіх, без винятку, дітей і є не менш цікавою і захоплюючою, аніж футбол чи волейбол.

Ще одна цікава новинка – командна,захоплююча і динамічна гра фрізбі: вид спорту с літаючим диском, який внесено до державного реєстру видів спорту (Україна стала 15-ою країною світу, де спорт с літаючим диском визнано на державному рівні, створено Федерацію  і проводяться чемпіонати з алтімату).

А вихованці Олени Шаніної після її короткого теоретичного викладу провели показовий виступ місцевої шкільної команди з чирлідингу: це захоплююче видовище стало яскравим акордом семінару.

У борцівському клубі ДПДГ «Каховське» в рамках всеукраїнського проекту “Самбо в кожний навчальний заклад” юні спортсмени та головний тренер відокремленого підрозділу НФСУ «Херсонська обласна федерація самбо НФСУ» Ренат Мірзолієв  провели не менш захоплюючий майстер клас. Учасникам заходу були показані основні елементи  боротьби самбо, правильність групування при падінні, елементи самооборони, які увійшли до шкільної програми з самбо. Спортсмени-самбісти не тільки демонстрували, а й відпрацьовували на практиці  разом з вчителями фізичного виховання  прийоми боротьби самбо. Серед учасників семінару також знайшлися бажаючі вийти на татамі, в їх числі – і працівник Каховського районного відділу освіту Олена Задворна, для котрої цей вид спорту є рідним.

Під час семінару на зв'язок по скайпу вийшов засновник спортивного руху Олександр Педан, який розповів про «JuniorZ» і подякував усім присутнім за інтерес до проекту та побажав успіху: ««Це просто чудово, що школа спортивного руху «JuniorZ» знаходить однодумців по всій Україні! Прикладом для нашої команди стала Олена Шаніна. Вона працює в Кам'янській школі і стала чи не першою в області займатися зі школярами чирлідингом, а ще планує - фрізбі, петанк і самбо. Вихованцям  Олени пощастило навіть більше, ніж їх ровесникам зі столичних привілейованих шкіл. Команда «JuniorZ» дякує усім за підтримку в організації семінару. Нам дуже приємно працювати із людьми, які закохані у свою роботу. Друзі, це лише початок! Попереду ще багато чого цікавого!».

Без перебільшення можна сказати: відбулося справжнє свято для вчителів фізичної культури. Окрім позитивних емоцій та приємних спогадів кожен з його учасників отримав сертифікат про проходження семінару.

Елена Шанина: «Семінар відбувся! Всім дуже вдячна за підтримку - нашому завідуючій районним відділом освіти Тетяні Калініченко, методисту Олені Задворній, сільському голові Аллі Федай, адміністрації рідної школи та всім присутнім гостям за те, що наш захід пройшов на одному диханні та на одній спільній хвилі впровадження в навчальний процес нових видів спорту та залучення дітей до здорового способу життя і всебічного гармонійного розвитку. ДУЖЕ ВСІМ ДЯКУЮ!».

Корисні посилання