У Києві проходить II Форум енергоефективного партнерства

13.05.2016 15:24:02
У Києві проходить II Форум енергоефективного партнерства

12 травня 2016 року у Києві відбулося урочисте відкриття II Форуму енергоефективного партнерства, організованого за ініціативи Держенергоефективності.

Цього року понад 600 учасників із різних регіонів країни об’єдналися на одній великій дискусійній платформі, щоб обговорити надважливі питання енергонезалежності країни, стрімкого розвитку сфери енергоефективності та запровадження в Україні енергосервісу, як інструменту інвестування втермомодернізацію будівель бюджетної та житлової сфери.

У церемонії відкриття Форуму взяли участь: Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України, Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Сергій Савчук, Голова Держенергоефективності, Руслана Лижичко, народна артистка України, громадська  діячка, Петер Вагнер, керівник Групи підтримки України Європейської Комісії, керівники міжнародних проектівUSAID, IFC, GIZ.

«Наше з вами завдання  – стати повністю енергонезалежною державою. У нас достатньо наших ресурсів, достатньо наших можливостей, які дозволять нам бути абсолютно енергонезалежними, розвивати альтернативну енергетику, робити багато речей щодо заміщення традиційних джерел енергії. Я вірю у те, що ми зробимо це у середньостроковій перспективі», – заявив Володимир Гройсман, вітаючи учасників заходу.

Володимир Гройсман також запевнив у прихильності Уряду до ідеї досягнення енергоефективності в країні. «Уряд України і я як Прем’єр-міністр будемо надійними партнерами у реалізації цих завдань», – наголосив він.

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГУкраїни, наголосив на важливості об’єднання зусиль усіх гілок влади, міжнародних партнерів, громадськості у напрямку прискорення проведення реформ у сфері енергоефективності. Він також нагадав: «Завдяки впровадженню заходів з енергоефективності у будівлях та тепломережах можна зменшити використання газу для потреб опалення майже на 11 млрд. м3».

У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підкреслив, що найбільш енергоємною в країні є сфера житлових будівель – 80% будинків потребують комплексної термомодернізації, що дозволить щорічно скорочувати близько 8 млрд. м3 газу, а бюджетних установ – 800 млн. м3 газу. «Тому сьогодні потрібно бути максимально енергоощадними та вкладати кошти в утеплення житла», – зазначив він.

“На часі також активізувати роботу в бюджетній сфері. Вже прийняті Закони України щодо механізмівенергосервісу, що дозволять провести енергомодернізацію бюджетних установ. Це сприятиме зменшенню споживання паливно-енергетичних ресурсів, заощадженню на комунальних послугах, а також активізує ринок енергоефективного обладнання та матеріалів, створить нові робочі місця, що в свою чергу забезпечить збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів”, – наголосив у ході виступу Сергій Савчук та додав, що наразі наше завдання – об’єднатися з місцевою владою у напрямку запровадження та поширення механізму енергосервісу для бюджетних установ.

У ході виступу Сергій Савчук наголосив на тому, що II Форум енергоефективного партнерства – це продовження співпраці та ініціатив, започаткованих Держенергоефективності на минулорічному заході.

“Форум символізує міцне партнерство усіх гілок влади, місцевих громад та бізнесу. Минулого року ми почали працювати над підвищенням енергоефективності у житлових будівлях. І за рік роботи досягли значних результатів: 120 тисяч українців долучилися до утеплення власних осель та взяли «теплих»  кредитів на суму 1,6 млрд. грн., прийнято 146 місцевих програм додаткового відшкодування за цими кредитами, проведено безліч інформаційних кампаній по всій території країни. Таким чином, Форум енергоефективного партнерства довів, що тільки єдність Уряду та місцевої влади – запорука успіху національного утеплення  та проведення реформ у сфері енергоефективності», – пояснив Голова.

“Сьогодні, на цьому Форумі, ми заявляємо про початок нової стратегії: утеплення найбільш вразливої та проблемної сфери – бюджетних установ”, – зауважив Сергій Савчук.

Робота Форуму триває. Попереду ключова подія заходу – підписання меморандумів з місцевими органами влади про партнерство у сфері енергоефективності бюджетних установ.

Корисні посилання